reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat liderem w Nigerii, Kamerunie i na Wybrzeżu Kości Słoniowej

dodano: 2018-11-13 15:05
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat

Eutelsat Badania przeprowadzone przez Nielsena, dotyczące odbioru telewizji w Nigerii, Kamerunie i na Wybrzeżu Kości Słoniowej, pokazały, że liderem rynku satelitarnego w tych krajach jest Eutelsat. Podstawą badań były wywiady przeprowadzone na 3000 gospodarstw domowych w Nigerii, 2000 w Kamerunie i 2000 na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Eutelsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Odbiór przez satelitę jest dominującą metodą oglądania telewizji na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Korzysta z niego 68 proc. (1,5 mln) gospodarstw domowych. Dotyczy to także Nigerii, gdzie z telewizji satelitarnej korzysta 41 proc. (10,3 mln) gospodarstw domowych, oraz Kamerunu - 38 proc. (1,3 mln) gospodarstw domowych.
 

- Eutelsat z zadowoleniem odnotował silną obecność w regionalnym krajobrazie audiowizualnym, zapewniając milionom gospodarstw domowych dostęp do szerokiej gamy kanałów lokalnych i międzynarodowych. Badanie to potwierdza, że ​​pozycja 16°E Eutelsatu jest wiodącą pozycją w zakresie niekodowanych transmisji w Kamerunie i Wybrzeżu Kości Słoniowej, a trzy pozycje Eutelsatu, 36°E, 7°E i 16°E, służą największej łącznej grupie odbiorców na rynku nigeryjskim. Jest to świadectwo naszej długoletniej współpracy z wieloma wiodącymi kanałami i pakietami telewizyjnymi w Afryce. Z niecierpliwością czekamy na wzmocnienie tych partnerstw, aby rozwijać nasze usługi, ponieważ dynamiczne rynki nadal ewoluują - powiedział Nicolas Baravalle, wiceprezes ds. Afryki Subsaharyjskiej, Eutelsat.

Badanie ujawniło również, że pozycja 16°E jest wiodącą pozycją FTA w Kamerunie i na Wybrzeżu Kości Słoniowej, z łącznym zasięgiem 1,2 mln gospodarstw domowych w tych dwóch krajach. W Kamerunie 16°E jest wiodącą pozycją i osiąga w sumie 940 tys. gospodarstw domowych stanowiących 73 proc. zainstalowanej bazy DTH. Na Wybrzeżu Kości Słoniowej jest największa baza FTA - 240 tys. gospodarstw domowych (37 proc. łącznej bazy DTH).

Na 16°E nadawane jest ponad 160 kanałów, wśród nich lokalne CRTV, Canal 2 International, Trace Africa, Novelas TV, RT1 i RT2, a także popularne międzynarodowe kanały w języku angielskim i francuskim.

Eutelsat ma najwyższy łączny zasięg na rynku nigeryjskim poprzez trzy swoje pozycje, 36°E, 7°E i 16°E. Ponad 5 mln gospodarstw domowych w Nigerii (jedno z dwóch gospodarstw domowych DTH) korzysta z tej pozycji Eutelsatu.

Eutelsat 36°E jest wiodącą pozycją płatnej telewizji w Nigerii, docierając do 1,3 mln gospodarstw domowych. Obsługuje DSTV, wiodącą satelitarną platformę w regionie, i obejmuje około 400 kanałów, w tym 43 kanały HD. Najbardziej popularne w tym regionie są AIT International, CNN International, Silverbird TV and Zee World.

Pozycja 16°E Eutelsat jest wiodącą pozycją FTA, docierającą do 2,2 mln gospodarstw domowych i oferuje zróżnicowaną ofertę popularnych nigeryjskich kanałów, takich jak CRTV, Channel TV i Silverbird TV, lokalne treści szczególnie popularne wśród społeczności Hausa; My TV Hausa i Alwilayah TV Hausa, a także kanały międzynarodowe, takie jak CNN, Fox, BBC World news, Bloomberg TV Africa, CNBC Africa i Al Jazeera.

Eutelsat 7°E ma zasięg 1,4 mln gospodarstw domowych w Nigerii. Są to głównie mieszkańcy anglojęzyczni. Oglądają oni m.in. Channel TV, TVC News Nigeria oraz międzynarodowe kanały CNN, Fox, BBC World news, Bloomberg TV Africa, CNBC Africa i Al Jazeera.

Zgodnie z wynikami badań, zapotrzebowanie na HD w Afryce Subsaharyjskiej rośnie, szczególnie w ramach płatnej telewizji. Jest to związane ze zwiększeniem przystępności cenowej sprzętu, takiego jak telewizory i dekodery. Liczba gospodarstw domowych wyposażonych w HDTV jest już imponująca: w Nigerii 9,5 mln (38 proc.) gospodarstw domowych, 0,9 mln (18 proc.) w Kamerunie i 0,5 mln (22 proc.) na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Eutelsat ma swoje stoisko na AfricaCom w Kapsztadzie (RPA) od 13 do 15 listopada br.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5 m w wersji v2.1...

89 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

419 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

629 zł Więcej...
reklama