reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ekstraklasa oferuje TVP pakiet praw za 55 mln zł

dodano: 2018-11-14 10:10
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Przegląd Sportowy/satkurier.pl

LOTTO Ekstraklasa Jak dowiedział się „Przegląd Sportowy”, spółka Ekstraklasa zaoferowała TVP pakiet praw do transmisji 37 meczów w sezonie za 55 mln zł plus ewentualne bonusy. To prawdopodobnie już ostatnia oferta przedstawiona nadawcy publicznemu po przedłużających się negocjacjach.

Ekstraklasa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwotna oferta Ekstraklasy dla TVP sprzed paru miesięcy opiewała na kwotę około 75 mln zł za sezon. Jednak nadawca nie zgodził się na tę propozycję, przedstawiając na piśmie własne warunki. TVP była wówczas w stanie zapłacić więcej niż 60 mln zł, ale ostatecznie zmieniła stanowisko, deklarując gotowość do zapłaty 45 mln zł za sezon. Dodajmy, że kontrakt miałby obowiązywać przez dwa najbliższe sezony.

Zgodnie z założeniami najnowszej oferty złożonej TVP, pakiet praw miałby kosztować 55 mln zł na sezon, a wypłatę dodatkowych kwot Ekstraklasa uzależnia od awansu polskich drużyn do fazy grupowej europejskich pucharów. Część dodatkowej kwoty mogłaby być również wypłacana w postaci umów barterowych. Kluby są skłonne dostosować nawet terminy rozpoczęcia meczów w danej kolejce do ramówki TVP.

Jak informuje „Przegląd Sportowy”, władze Ekstraklasy i przedstawiciele TVP nie komentują stanu negocjacji, ale do porozumienia podobno jest daleko. Co istotne, jeśli TVP i Ekstraklasa nie osiągną porozumienia, możliwy będzie scenariusz polegający na rozpisaniu nowego przetargu obejmującego prawa na cztery sezony.

Dodajmy, iż według nieoficjalnych informacji główny pakiet praw do Ekstraklasy miałby trafić do platformy nc+, która pokazuje mecze polskiej ligi od wielu lat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo + moduł nc+ CI+ telewizja na kartę

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

999 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 10 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM od...

529 zł Więcej...
reklama