reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Premiera „Eli Roth: Historia horroru” tylko na AMC

dodano: 2018-11-14 14:41
autor: Jakub Sulisz | źródło: AMC

AMC Eli Roth Historia horroru Serial dokumentalny „Eli Roth: Historia horroru”, będący częścią cyklu „AMC Visionaries”, zadebiutuje na antenie AMC w Polsce w czwartek 15 listopada. Dla wszystkich wielbicieli horroru, AMC przygotowało także specjalny cykl filmowy „Festiwal Strachu”, w ramach którego w każdy listopadowy piątek zobaczymy mrożące krew w żyłach horrory i produkcje należące do klasyki gatunku.

AMC Eli Roth Historia horroru


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Eli Roth: Historia horroru” przedstawia mistrzów horroru – kultowe postaci oraz aktorów, których twórczość i dorobek wpisują się w definicję gatunku. Zaproszeni goście przedstawiają najważniejsze spośród tematów podejmowanych w ramach gatunku, opowiadają o swoich inspiracjach oraz trudnościach napotykanych zarówno w przeszłości, jak i współcześnie. 

Każdy z godzinnych odcinków zabierze widzów w mrożącą krew w żyłach podróż w głąb gatunku. Przekonamy się jak horror jako gatunek zmieniał się na przestrzeni lat, jaki miał wpływ na społeczeństwo oraz postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego wierni fani gatunku są uzależnieni od uczucia strachu. W serii zobaczymy wywiady z takimi sławami jak Stephen King, Quentin Tarantino, Jordan Peele, Jason Blum, Robert Englund, Linda Blair, Tippi Hedren, Rob Zombie, Haley Joel Osment, Jack Black, John Landis, Jamie Lee Curtis oraz wieloma innymi. 
 

„AMC Visionaries” to seria dokumentalna, w której przełomowi artyści przedstawiają wcześniej nieopowiedzianą historię poszczególnych gatunków. Oprócz wyemitowanych już serii „Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu” oraz „James Cameron: historia science fiction”, stacja AMC wyemituje jeszcze „AMC Visionaries: Rap Yearbook”.

Polska premiera „Eli Roth: Historia horroru” już 15 listopada o 22:00 wyłącznie w AMC.

Wszystkich wielbicieli gatunku kanał AMC zaprasza również na specjalny cykl filmowy „Festiwal Strachu”, w ramach którego w każdy listopadowy piątek od 21:00 będzie można zobaczyć mrożące krew w żyłach horrory i produkcje należące do klasyki gatunku, takie jak „Istota”,  „Bękarty diabła” czy „Pułapka dusz”. Każdego wieczora wyemitowane zostaną dwa filmy. Po emisji drugiego z nich będzie można obejrzeć także powtórkę ostatnio wyemitowanego odcinka serii „Eli Roth: Historia horroru”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

169 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...