reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Zimna wojna” z 5 nominacjami do Europejskiej Nagrody Filmowej

dodano: 2018-11-14 23:08
autor: Janusz Sulisz | źródło: nc+

Zimna wojna Canal+ Cannes Najnowszy film Pawła Pawlikowskiego osiągnął kolejny międzynarodowy sukces. Tym razem „Zimna wojna" otrzymała aż 5 nominacji do Europejskich Nagród Filmowych, które zostaną wręczone 15 grudnia tego roku. Obraz z Joanną Kulig i Tomaszem Kotem w rolach głównych został wyróżniony w najważniejszych kategoriach, co uczyniło go faworytem tegorocznej edycji.

Zimna wojna Canal+ Cannes


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W kategorii Najlepszy Film Europejski „Zimna wojna" zmierzy się z filmami:
"Border" (Szwecja, reż. Ali Abbasi), "Dogman" (Francja, reż. Matteo Garrone), "Girl" (Belgia, Holandia, reż. Lukas Dhont) i "Happy as Lazarro" (Francja, Niemcy, Szwajcaria, reż. Alice Rohrwacher). Szanse na Europejską Nagrodę Filmową ma również Paweł Pawlikowski, który został nominowany w kategoriach Najlepszy Reżyser i Najlepszy Scenarzysta.

O europejskie Oscary zawalczą także Joanna Kulig w kategorii Najlepsza Aktorka i Tomasz Kot w kategorii Najlepszy Aktor. 

Europejska Nagroda Filmowa (EFA) to najbardziej prestiżowa nagroda przyznawana europejskim produkcjom. Pełna lista nominowanych filmów i twórców znajduje się na stronie internetowej Europejskiej Akademii Filmowej.

Nagrody EFA 2018 zostaną przyznane w sobotę, 15 grudnia w Sewilli. Zwycięzcy zostaną wybrani wskutek głosowania, w którym weźmie udział 3,5 tysiąca członków Europejskiej Akademii Filmowej.

 

„Zimna wojna" jest również tegorocznym polskim kandydatem do Oscara® w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Produkcja zdobyła także Złote Lwy oraz nagrody za najlepszy montaż i dźwięk na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a Paweł Pawlikowski otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

„Zimna wojna” opowiada historię wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią ze sobą być i jednocześnie nie mogą być bez siebie. W ich role wcielają się Tomasz Kot i Joanna Kulig, którym na ekranie partnerują Agata Kulesza i Borys Szyc. Wydarzenia pokazane w „Zimnej wojnie” rozgrywają się latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

TechniSat DigitRadio 140

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM niemieckiej firmy TechniSat. Urządzenie pozwala...

950 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...
reklama