reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zeonbud chce rozwijać się na Ukrainie

dodano: 2018-11-18 12:12
autor: RO | źródło: telekritika.ua

telewizja Główny dostawca naziemnej telewizji cyfrowej na Ukrainie po częściowym wyłączeniu sygnału analogowego zyskał prawie 80% jego odbiorców. Teraz Zeonbud posiada prawie jedną trzecią wszystkich ukraińskich widzów. Firma wzmocniła się i chce się ciągle rozwijać. W planach ma pobieranie opłat nie tylko od nadawców, ale też od telewidzów dzięki uruchomieniu płatnego pakietu.

DVB-T2 Zeonbud


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jednocześnie nadal nie wiadomo, kto jest właścicielem firmy Zeonbud na Ukrainie. Nieprzejrzysta własność stwarza poważne ryzyko dla bezpieczeństwa informacji. Wszelkie próby wprowadzenia monopolu przez państwo kończą się niepowodzeniem. Agencje rządowe ostrożnie podają, że nie zrobią nic z Zeonbud przed wyborami, a dostawca stanie się główną bolączką dla nowego rządu.

Czy Zeonbud może być konkurentem dla operatorów płatnej telewizji? W jakim formacie firma chce uruchomić pakiet płatnej telewizji? Dlaczego Komitet Antymonopolowy Ukrainy nie może udowodnić monopolu dostawcy i ustalić jemu opłat? Dlaczego Narodowa Rada przestała interesować się dostawcą? Wszystkie te pytania były poruszane na specjalnej sesji, która odbyła się 8 listopada br. podczas konferencji #TIM 2018: Telecom, IT, Media. O płatnym pakiecie w multipleksach DVB-T2 na Ukrainie mówi się co najmniej od kilku miesięcy. Nadal są to tylko dyskusje i domysły.

O tym, jak wygląda podział telewizyjnych gospodarstw domowych na Ukrainie po wyłączeniu większości nadajników naziemnego sygnału analogowego, powiedziała Irina Griebienskaja z departamentu badającego preferencje widowni:
  • 77,8% rodzin wybrało naziemną telewizję cyfrową DVB-T2
  • 17,1% - satelitarną
  • 5,1% - kablową.
Pozostali widzowie naziemnej telewizji analogowej to głównie osoby starsze i mieszkające na wsi (przeważnie na zachodzie).

Źródło: telekritika.ua

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel Megasat Quattro 90dB 10m

Tani, poczwórny przewód koncentryczny 75 ohm w kolorze białym Chess...

70 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 110 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM. Rozszerza...

620 zł Więcej...

Osłona LNB Umbrella Heavy Duty BOX

Plastikowa osłona LNB Umbrella chroni konwertery na antenie przed niekorzystnymi...

39 zł Więcej...
reklama