reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

21.11 Światowy Dzień Telewizji 2018 [wideo]

dodano: 2018-11-21 00:24
autor: Anita Kaźmierska | źródło: worldtelevisionday.tv/TVN Media/satkurier.pl

Światowy Dzień Telewizji 21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Telewizji ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Święto to upamiętnia obrady pierwszego Światowego Forum Telewizji, które odbyło się w Nowym Jorku, w siedzibie ONZ, w 1996 roku.

Światowy Dzień Telewizji


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tegoroczna 22. edycja Światowego Dnia Telewizji skupia się na haśle „kontent premium”. Telewizja w dzisiejszych czasach wyróżnia się wysoką jakością dostarczanych treści, które bawią, inspirują, informują i łączą widzów na całym świecie. Oglądany kontent może wpływać na codzienne życie ludzi, dostarczając im tematów do rozmowy z bliskimi czy też wywołując dyskusje wśród znajomych.

Tylko w ubiegłym roku w Unii Europejskiej wyprodukowano około 920 seriali telewizyjnych - łącznie ponad 16.400 odcinków i ponad 11.000 godzin, wynika z najnowszego raportu Europejskiego Obserwatorium Audiowizualnego.
 

Telewizja nadal powinna odgrywać swoją rolę w edukowaniu i angażowaniu widzów, zwłaszcza młodych odbiorców. Obejmuje to dzielenie się sukcesami osób lub organizacji, które przyczyniają się do polepszenia i zrównoważonego rozwoju naszego społeczeństwa. Jest to podkreślane przez hasło „kontent premium - treści, które jednoczą, inspirują i informują” tegorocznego Światowego Dnia Telewizji, 21 listopada

- powiedziała Caroline Petit, zastępca dyrektora Regionalnego Centrum Informacyjnego ONZ na Europę (UNRIC).

Wyraźnym wskaźnikiem dobrej kondycji telewizji jest ogromna ilość zainwestowanych w programy pieniędzy przez nadawców na całym świecie, zarówno we własne treści, jak i przy nabywaniu programów. Dane liczbowe zebrane przez IHS Markit dla łącznie 27 państw i ankieta wśród członków stowarzyszenia egta w 21 krajach pokazują, że w ubiegłym roku zainwestowano w programy blisko 140 mld dol. W samej Ameryce Północnej było to 61 mld dol. - więcej niż w przypadku inwestycji poczynionych przez platformy OTT. Największe wydatki na programy telewizyjne w Europie odnotowano w Wielkiej Brytanii (8,6 mld euro), Niemczech (8 mld euro), Francji (5,5 mld euro) i Włoszech (4,4 mld euro).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Televes Ellipse UHF

Antena Televes Ellipse kierunkowa do stabilnego odbioru UHF (DVB-T) z...

379 zł Więcej...

Konwerter SCR Unicable AnkaSat ANK 3 Legacy

Rewolucja w instalacjach antenowych - konwerter Unicable Legacy marki AnkaSat...

149 zł Więcej...

Osłona LNB Umbrella Light Duty BOX

Plastikowa osłona LNB Umbrella chroni konwertery na antenie przed niekorzystnymi...

39 zł Więcej...
reklama