reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Indyjska rakieta GSLV Mk.III-D2 wyniosła satelitę GSAT-29 [wideo]

dodano: 2018-11-20 22:45
autor: Anita Kaźmierska | źródło: dos.gov.in/ISRO

GSAT-29 Indyjski satelita komunikacyjny GSAT-29 został z powodzeniem wyniesiony z Centrum Kosmicznego Satish Dhawan (SDSC SHAR) na wyspie Sriharikota, na pokładzie rakiety nośnej Geosynchronous Satellite Launch Vehicle Mark III (GSLV Mk.III-D2). Do startu doszło 14 listopada br. o godz. 12:08 polskiego czasu.

ISRO GSAT-29


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rakieta GSLV Mk.III-D2 została wystrzelona z drugiego pola startowego SDSC SHAR z GSAT-29 o masie 3423 kg na pokładzie. Około 17 minut później satelita został umieszczony na geostacjonarną orbitę transferową (GTO). Następnie kontrolę nad satelitą przejęła Indyjska Organizacja Badań Kosmicznych (ISRO) ze swoich obiektów w Hassan.

GSAT-29 jest wielopasmowym, wielowiązkowym satelitą komunikacyjnym, przeznaczonym do testowania szeregu nowych technologii. Ładunki w pasmach Ku i Ka są skonfigurowane w taki sposób, aby spełnić wymagania komunikacyjne użytkowników, w tym tych z odległych rejonów, zwłaszcza z Jammu i Kaszmiru oraz północno-wschodnich regionów Indii.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Kabel HDMI Hybrid optyczny 2.0 50m

Kabel Hybrydowy optyczny HDMI™ 2.0, najnowszy typ kabli obsługujący rozdzielczość...

750 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

129 zł Więcej...
reklama