Indyjski satelita komunikacyjny GSAT-29 został z powodzeniem wyniesiony z Centrum Kosmicznego Satish Dhawan (SDSC SHAR) na wyspie Sriharikota, na pokładzie rakiety nośnej Geosynchronous Satellite Launch Vehicle Mark III (GSLV Mk.III-D2). Do startu doszło 14 listopada br. o godz. 12:08 polskiego czasu.
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rakieta GSLV Mk.III-D2 została wystrzelona z drugiego pola startowego SDSC SHAR z GSAT-29 o masie 3423 kg na pokładzie. Około 17 minut później satelita został umieszczony na geostacjonarną orbitę transferową (GTO). Następnie kontrolę nad satelitą przejęła Indyjska Organizacja Badań Kosmicznych (ISRO) ze swoich obiektów w Hassan.
GSAT-29 jest wielopasmowym, wielowiązkowym satelitą komunikacyjnym, przeznaczonym do testowania szeregu nowych technologii. Ładunki w pasmach Ku i Ka są skonfigurowane w taki sposób, aby spełnić wymagania komunikacyjne użytkowników, w tym tych z odległych rejonów, zwłaszcza z Jammu i Kaszmiru oraz północno-wschodnich regionów Indii.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.