reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dokument „Konflikt klimatyczny” na National Geographic [wideo]

dodano: 2018-11-26 11:59
autor: Jakub Sulisz | źródło: National Geographic

Konflikt klimatyczny National Geographic Kiedy w ubiegłym roku Donald Trump poinformował, że Stany Zjednoczone wycofują się z paryskiego porozumienia klimatycznego, powiedział, że został wybrany na prezydenta po to, by reprezentować Pittsburgh, a nie Paryż. Na odpowiedź nie musiał długo czekać – burmistrz Pittsburgha zadeklarował, że miasto nie zgadza się z tą decyzją i będzie dalej robić wszystko, by ograniczać swój wpływ na środowisko.

Konflikt klimatyczny National Geographic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podobne głosy zaczęły dobiegać z całych Stanów, a słowa szybko przerodziły się w czyny. Dokument „Konflikt klimatyczny” wyprodukowany przez Bloomberg Philanthropies i RadicalMedia, który w grudniu będzie miał premierę na kanale National Geographic, pokaże działania Amerykanów na rzecz walki z globalnym ociepleniem.

Dokument „Konflikt klimatyczny” ukazuje, w jaki sposób lokalne społeczności w USA tworzą własne inicjatywy, by stawić czoła poważnym zagrożeniom zdrowotnym i gospodarczym, związanym ze zmianami klimatu. Wielu obywateli zdecydowanie nie zgadza się z prezydentem, który globalne ocieplenie uważa za wielką mistyfikację, a „Konflikt klimatyczny” pokaże inspirujące wypowiedzi osób, które na własnej skórze odczuły skutki katastrof wywołanych przez zmiany klimatyczne. Dokument zostanie wyemitowany w 172 krajach, w 43 językach.
 

Amerykanie są zdeterminowani, aby podtrzymać nasze zobowiązania z Paryża, z pomocą Waszyngtonu lub bez niej. „Konflikt klimatyczny” pokazuje, jak bardzo Waszyngton jest oderwany od oczekiwań Amerykanów w sprawie zmian klimatycznych i od starań lokalnych społeczności, by stawić czoła temu problemowi - powiedział Michael R. Bloomberg, ekolog, założyciel Bloomberg Philanthropies i burmistrz Nowego Jorku w latach 2002-2013

Bloomberg zobowiązał się, że pomoże Stanom przestrzegać wymogów paryskiego porozumienia klimatycznego. Jego fundacja Bloomberg Philanthropies przekazała ponad 260 milionów dolarów, by przestawić kraj na czystą energię i zmierzyć się ze zmianami klimatycznymi. Dokument „Konflikt klimatyczny” został wyprodukowany przez Bloomberg Philantropies we współpracy z nagrodzoną Oscarem i Emmy firmą producencką RadicalMedia. Film wyreżyserował laureat nagrody Emmy Sidney Beaumont i nominowany do nagrody Emmy filmowiec Michael Bonfiglio. Producentami wykonawczymi są Joe Berlinger, Jon Kamen i Katherine Oliver z Bloomberg Philantropes, a producentem wykonawczym po stronie National Geographic jest Matthew Renner. Bloomberg Philanthropies i RadicalMedia współpracowały wcześniej przy uznanym przez krytyków filmie dokumentalnym „Węgiel, klimat i gospodarka” („From the Ashes”) o dziedzictwie i przyszłości przemysłu węglowego w USA.  
 

 
Pokazując miasta, państwa, firmy i obywateli podejmujących działania na rzecz klimatu, „Konflikt klimatyczny” bada bardzo realny społeczny i ekonomiczny wpływ katastrof spowodowanych zmianą klimatu na całe Stany –  od centrum Ameryki po wybrzeża kraju. Film zawiera głosy lokalnych liderów, a także zwykłych Amerykanów przedstawiających historie związane z niestrudzoną walką na rzecz klimatu. Ukazuje m.in. tworzenie innowacyjnych rozwiązań zmierzających do zmniejszenia emisji CO2 w rozwijających się miastach takich jak Pittsburgh, wcześniej uzależnionych od węgla. Miasto to postawiło się prezydentowi Trumpowi, kiedy ogłosił on wycofanie się Stanów Zjednoczonych z porozumienia klimatycznego w Paryżu. Pittsburgh jest teraz przykładem miasta szczególnie zaangażowanego w budowanie efektywności energetycznej, a także odważnego przywództwa ekonomicznego i klimatycznego. Inne miejsca pokazane w filmie to Portoryko, Kalifornia, Iowa, Floryda i New Jersey.

Film „Konflikt klimatyczny” pokazuje inspirujące działania społeczności lokalnych, od innowacyjnych sposobów na ulepszenie łańcucha dostaw żywności, przez parkingi zadaszone panelami słonecznymi, po pełnych entuzjazmu studentów wykonujących prace na rzecz zrównoważonego rozwoju. Dokument może stanowić zarys planu działania dla nas wszystkich - powiedział Geoff Daniels z National Geographic

Konflikt klimatyczny (Paris to Pittsburgh)premiera w sobotę 15 grudnia o godz. 21:00 na kanale National Geographic


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel Megasat Quattro 90dB 10m

Tani, poczwórny przewód koncentryczny 75 ohm w kolorze białym Chess...

70 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...
reklama