reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

23.01 Ariane wyniesie satelitę Hellas Sat 4

dodano: 2018-11-26 11:31 | aktualizacja: 2018-11-26 16:05
autor: Anita Kaźmierska | źródło: thegreekobserver/advanced-television/satkurier.pl

Hellas Sat HellasSat Satelita telekomunikacyjny Hellas Sat 4 zostanie wyniesiony 23 stycznia 2019 roku, ogłosił Christodoulos Protopapas, prezes Hellenic Space Agency i dyrektor wykonawczy Hellas Sat, podczas wizyty ministra ds. cyfrowej polityki, telekomunikacji i Informacji Nikosa Pappasa w centrum zarządzania satelitarnego na Cyprze.

Hellas Sat HellasSat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy satelita zostanie wyniesiony z Gujany Francuskiej na pokładzie rakiety nośnej Ariane 5 i będzie kontrolowany z biur Hellas Sat w Koropi i Nikozji. Trafi na pozycję orbitalnej 39°E, gdzie stacjonują już Hellas Sat 3 i inklinujący Hellas Sat 2.

Hellas Sat 4, którego właścicielem jest Arabsat, jest tak zwanym satelitą kondominium - część jego ładunku będzie nosić nazwę SaudiGeoSat 1 i będzie służyć operatorowi King Abdulaziz City for Science and Technology (KACST).

Rakieta Ariane 5 wyniesie oprócz Hellas Sat4/SaudiGeoSat 1 także satelitę GSAT-31 dla Indii, który będzie pracował na pozycji orbitalnej 48°E. Indyjski satelita zastąpi Insata 4CR, który zbliża się do końca okresu eksploatacji.

Hellas Sat 4 został zbudowany przez Lockheed Martin w zakładzie w Denver. To prawdziwy gigant, będący największym komercyjnym satelitą zbudowanym przez Lockheed Martinb. Pierwotnie oczekiwano, że zostanie dostarczony na orbitę prawie rok temu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Antena TELE System TEF80R grafit

Nowa, włoska antena podświetlana znanej firmy TELE System, z nowym...

99 zł Więcej...
reklama