reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Akcja „Święta bez granic 2018” w radiowej Trójce

dodano: 2018-11-27 14:32
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Polskie Radio

Święta bez granic 2018 W piątek, 30 listopada br. słuchacze Programu 3 Polskiego Radia usłyszą charakterystyczne słowa Kuby Strzyczkowskiego: „Po raz pierwszy, po raz drugi, po raz trzeci… Sprzedane!”. A to wszystko w trakcie licytacji pamiątek podarowanych przez znane osoby-przyjaciół Trójki na potrzeby akcji „Święta bez granic 2018”. Dochód z tej oraz kolejnych aukcji organizowanych przez Trójkę wspólnie z Fundacją Świętego Mikołaja zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom z Mariupola na Ukrainie.

Święta bez granic 2018


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Radiowa Trójka już od 26 lat prowadzi akcje charytatywne, na które pozyskuje środki m.in. z corocznych licytacji i sprzedaży płyt ze słynnym „Karpiem”, czyli świąteczną piosenką Programu 3. W tym roku celem akcji, organizowanej we współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja (www.mikolaj.org.pl), jest zebranie środków na pomoc dzieciom z Mariupola na wschodzie Ukrainy.

– Rok temu zachęcaliśmy Państwa do udziału w akcji charytatywnej na rzecz dzieci z Aleppo w Syrii. „Wojna wywróciła ich życie do góry nogami” – pisaliśmy w książeczce do płyty „Święta bez granic 2017”. Tym razem chcielibyśmy prosić o wsparcie dla najmłodszych mieszkańców Mariupola na Ukrainie. Od ponad 4 lat na wschodzie kraju toczy się wojna z siłami prorosyjskimi. Linia frontu przebiega tuż obok miasta. Sto tysięcy osób, z czego większość to dzieci, uciekło do Mariupola z terenów objętych walkami. Żyją w bardzo trudnych warunkach, w nieustannym zagrożeniu. Dlatego w tym roku – podczas akcji „Święta bez granic 2018” – chcemy pomóc dzieciom z Mariupola – mówią dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia, którzy tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia nagrali specjalny utwór przewodni akcji, czyli kultowego „Karpia”.

W tym roku piosenka nosi tytuł „Karpie dwa”, a skomponowali ją Miłosz Wośko i Wojciech Kaleta, natomiast słowa napisali Michał Zabłocki i Kuba Strzyczkowski. Utworu będzie można słuchać w Trójce od 30 listopada. Znalazł się on również na specjalnej, wydanej przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia płycie „Święta bez granic 2018” (wśród wykonawców: Kayah w duecie ze Zbigniewem Wodeckim, Ania Rusowicz z Adamem Nowakiem oraz Voo Voo, Julia Marcell, Król, Rebeka, Majlo, Oxford Drama, Nixes, Pustki, Monika Borzym, Kuba Badach i Paulina Przybysz). Album ukaże się na początku grudnia i będzie dostępny na stronie sklep.polskieradio.pl, w sklepiku Trójki przy Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie, a także w pozostałych dobrych sklepach muzycznych.

Najważniejszą częścią akcji „Święta bez granic” są licytacje wyjątkowych pamiątek przekazanych przez darczyńców-przyjaciół Trójki. Aukcje te odbywają się na antenie Programu 3 w cztery kolejne piątkowe popołudnia. Pierwsza już 30 listopada w audycji „Zapraszamy do Trójki” (godz. 16.00-19.00), a poprowadzi ją tradycyjnie Kuba Strzyczkowski.

Zebrane środki trafią do dzieci z Mariupola. – Doskwiera im brak poczucia bezpieczeństwa, bieda, brak dostępu do edukacji, nietolerancja. Potrzebują pomocy w integracji i wsparcia psychologicznego. Chcemy pomóc dzieciom w wieku szkolnym z rodzin wewnętrznie przesiedlonych, rodzin ubogich i sierotom – informuje Fundacja Świętego Mikołaja.

Akcję charytatywną można wesprzeć również w inny sposób:
  • wysyłając SMS o treści POMOC pod numer 7545 (koszt 6 zł 15 gr z VAT). SMS działa do 31 stycznia 2019 r. Wszyscy operatorzy zrzekli się swojego dochodu;
  • dokonując wpłat na konto Fundacji Świętego Mikołaja: Volkswagen Bank Polska S.A. 37 2130 0004 2001 0299 9993 0002 z dopiskiem „pomoc dzieciom na Ukrainie”;
  • przekazując darowiznę on-line: www.mikolaj.org.pl/Ukraina.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku – dzięki hojności słuchaczy – podczas akcji „Święta bez granic” Trójka zebrała ponad 1,2 mln złotych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

599 zł Więcej...

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 550 zł Więcej...
reklama