reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Brexit: Turner Broadcasting przenosi licencje do Niemiec

dodano: 2018-11-27 14:21
autor: Jerzy Kruczek | źródło: broadbandtvnews

Ofcom_turner-tnt-360px.jpg Turner Broadcasting System Deutschland złożył wniosek o 6 licencji na transmisje międzynarodowych kanałów telewizyjnych w bawarskim regulatorze medialnym BLM. Co ciekawe z Wielkiej Brytanii do Bawarii przeniesione zostanie licencja dla kanału TNT Polska. Czy to początek ucieczki kanałów telewizyjnych z Wielkiej Brytanii i Ofcomu?

Brexit-TNT-UE_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rzecznik prasowy firmy Turner Broadcasting System Deutschland potwierdził informację w sprawie złożenia wniosków o licencje portalowi Broadband TV News, dodając, że ma to związek z toczącymi się negocjacjami w sprawie Brexitu.

„Chcemy być przygotowani na każdy wynik."

Rzecznik podkreślił jednak, że Londyn pozostanie ośrodkiem europejskim Turner Broadcasting System w każdym przypadku. Niemieckie biuro Turner Broadcasting System ma siedzibę w Monachium.

Według niemieckiego urzędu regulacji KEK, wnioski o licencję obejmują kanały telewizyjne:
TCM Irlandia / Malta, TCM Grecja, TCM Francja, WBTV Frncja, TNT Polska i TNT Rumunia.

Wnioski zostały złożone w BLM 8 listopada 2018 r. i przekazane KEK 21 listopada.

Irlandzki regulator mediów BAI otrzymał ostatnio także swój pierwszy wniosek o licencję od brytyjskiego nadawcy, który chce utrzymać dystrybucję po Brexicie. Ponad 500 ogólnoeuropejskich kanałów wykorzystuje obecnie licencje na nadawanie wydane przez brytyjskiego regulatora medialnego Ofcom. Wielka Brytania jest najważniejszym miejscem rejestracji dla linearnych kanałów telewizyjnych i usług na żądanie, które faktycznie nadawane są w innych krajach, m.in. w Polsce.

Gdyby „Brexit bez umowy" stał się rzeczywistością, takie brytyjskie licencje mogłyby stać się nieważne. Oczekuje się, że mimo wszystko kolejni nadawcy będą jednak składać wnioski o licencje w krajach UE poza Wielką Brytanią w związku z Brexitem i najprawdopodobniej nie będzie miało znaczenia, jak ten Brexit będzie przebiegał, bo zawsze pozostaną jakieś obawy, m.in. o utratę licencji do emisji, a tym samym straty finansowe.

Źródło: broadbandtvnews.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 700HD

AB CryptoBox 700HD to tani satelitarny dekoder HD oparty na...

235 zł Więcej...

LNB Twin BEST HG 202 Ultra Black 0,1dB

Wysokiej jakości konwerter satelitarny o współczynniku szumów 0,1 dB i...

79 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

259 zł Więcej...
reklama