reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Brexit: Turner Broadcasting przenosi licencje do Niemiec

dodano: 2018-11-27 14:21
autor: Jerzy Kruczek | źródło: broadbandtvnews

Ofcom_turner-tnt-360px.jpg Turner Broadcasting System Deutschland złożył wniosek o 6 licencji na transmisje międzynarodowych kanałów telewizyjnych w bawarskim regulatorze medialnym BLM. Co ciekawe z Wielkiej Brytanii do Bawarii przeniesione zostanie licencja dla kanału TNT Polska. Czy to początek ucieczki kanałów telewizyjnych z Wielkiej Brytanii i Ofcomu?

Brexit-TNT-UE_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rzecznik prasowy firmy Turner Broadcasting System Deutschland potwierdził informację w sprawie złożenia wniosków o licencje portalowi Broadband TV News, dodając, że ma to związek z toczącymi się negocjacjami w sprawie Brexitu.

„Chcemy być przygotowani na każdy wynik."

Rzecznik podkreślił jednak, że Londyn pozostanie ośrodkiem europejskim Turner Broadcasting System w każdym przypadku. Niemieckie biuro Turner Broadcasting System ma siedzibę w Monachium.

Według niemieckiego urzędu regulacji KEK, wnioski o licencję obejmują kanały telewizyjne:
TCM Irlandia / Malta, TCM Grecja, TCM Francja, WBTV Frncja, TNT Polska i TNT Rumunia.

Wnioski zostały złożone w BLM 8 listopada 2018 r. i przekazane KEK 21 listopada.

Irlandzki regulator mediów BAI otrzymał ostatnio także swój pierwszy wniosek o licencję od brytyjskiego nadawcy, który chce utrzymać dystrybucję po Brexicie. Ponad 500 ogólnoeuropejskich kanałów wykorzystuje obecnie licencje na nadawanie wydane przez brytyjskiego regulatora medialnego Ofcom. Wielka Brytania jest najważniejszym miejscem rejestracji dla linearnych kanałów telewizyjnych i usług na żądanie, które faktycznie nadawane są w innych krajach, m.in. w Polsce.

Gdyby „Brexit bez umowy" stał się rzeczywistością, takie brytyjskie licencje mogłyby stać się nieważne. Oczekuje się, że mimo wszystko kolejni nadawcy będą jednak składać wnioski o licencje w krajach UE poza Wielką Brytanią w związku z Brexitem i najprawdopodobniej nie będzie miało znaczenia, jak ten Brexit będzie przebiegał, bo zawsze pozostaną jakieś obawy, m.in. o utratę licencji do emisji, a tym samym straty finansowe.

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...