reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Walka z piractwem meczów Benfiki w Portugalii

dodano: 2018-11-27 17:41 | aktualizacja: 2018-11-28 11:46
autor: HP | źródło: Nagra/NOS

Nagra-Kudelski-logo-2018-360px.jpg Usługi antypirackie od szwajcarskiej firmy NAGRA mają pomóc portugalskiemu operatorowi platformy NOS oraz stacji Benfica TV w zwalczaniu nielegalnych transmisji strumieniowych meczów klubu SL Benfica w Portugalii i za granicą w sezonie 2018/2019.

Benfica-TV-stadion-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
NAGRA i NOS wzmagają walkę z nielegalnymi transmisjami i streamingiem meczów ligowych Benfiki w Portugalii.

Portugalska platforma NOS, nadająca z satelity Hispasat 30W-5 (30°W) z kodowaniem NMA, skorzysta z obszernego portfolio usług antypirackich firmy NAGRA, w tym monitorowania, usuwania, wsparcia prawnego i dochodzeniowego. Dzięki tej umowie NAGRA ugruntuje swoją pozycję wiodącego gracza w ochronie treści sportowych na żywo przed wszelkimi formami piractwa.

Platforma NOS, która jest właścicielem praw do meczów klubu SL Benfica i praw do dystrybucji kanału Benfica TV, wykorzysta usługi antypirackie NAGRA do walki z piractwem telewizyjnym (znanym również jako cardsharing) oraz nielegalnym przesyłaniem strumieniowym (tzw. streamingiem) wszystkich treści Benfica TV w Internecie, social mediach oraz nielegalnych usług IPTV.
 

- Naszym celem w NOS jest zawsze dostarczanie naszym subskrybentom najwyższej jakości treści i najlepszych wrażeń wizualnych. Jest to szczególnie ważne w przypadku wydarzeń sportowych na żywo, takich jak mecze Benfiki - powiedział José Pascoal, starszy dyrektor ds. Usług serwisowych w NOS.

- Aby nadal służyć naszym klientom w najlepszy możliwy sposób, musimy zachować wartość, którą dostarczamy konsumentom i zapewnić, że ta treść premium jest dostarczana wyłącznie za pośrednictwem legalnym metod. Usługi antypirackie NAGRA były naturalnym wyborem, który pomógł nam osiągnąć ten cel.

- Cieszymy się, że możemy wspierać NOS i Benfica TV, które przyspieszają walkę z piractwem sportowym na żywo w Portugalii i będziemy z nimi na każdym kroku - powiedział Jean-Philippe Plantevin, wiceprezes ds. działań antypirackich w NAGRA.

- Uzupełniając swoją istniejącą technologię ochrony treści NAGRA o nasze usługi antypirackie, NOS może teraz przyjąć całościowe podejście do walki z piractwem, działając przez pojedynczy podmiot, który nie tylko zajmie się rosnącym zagrożeniem płynącym z piractwa strumieniowego, ale także będzie nadal zwalczał cardsharing w regionie.

Specjaliści ds działań antypirackich NAGRY wezmą udział w SportsPro OTT Summit w Madrycie w dniach 28-29 listopada. W panelu „Ochrona najlepszych sportowych transmisji na żywo przed strumieniowym piractwem" 28 listopada o godz. 16:00 Simon Trudelle, starszy dyrektor ds. marketingu produktów, wraz z innymi panelistami, omówi, w jaki sposób posiadacze praw i nadawcy mogą chronić swoje transmisje w Internecie i rozwijać się w OTT oraz w jakim stopniu wyzwanie polegające na monitorowaniu aktywności strumieniowej i ochronie treści sportowych chronionych prawem autorskim stało się bardziej złożone.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

TechniSat DigitRadio 110 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM. Rozszerza...

620 zł Więcej...

Kabel HDMI Hybrid optyczny 2.0 50m

Kabel Hybrydowy optyczny HDMI™ 2.0, najnowszy typ kabli obsługujący rozdzielczość...

750 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

259 zł Więcej...
reklama