reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Konnect Africa także dla mieszkańców Konga

dodano: 2018-11-28 11:06 | aktualizacja: 2018-11-28 16:21
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eutelsat/satkurier.pl

Konnect Africa Konnect Africa, inicjatywa operatora satelitarnego Eutelsat, dedykowana szerokopasmowemu internetowi satelitarnemu na kontynencie afrykańskim, ogłosiła wprowadzenie swoich ofert dostępu do internetu na całym terytorium Konga.

Konnect Africa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
ICT Development Index (IDI), publikowany corocznie przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU), pokazuje, że mniej niż 3 proc. kongijskich gospodarstw domowych ma dostęp do internetu. Według ITU, mniej niż 1 proc. ludności Konga ma obecnie dostęp do internetu za pośrednictwem sieci naziemnych. Brak łączności jest główną przeszkodą w rozwoju gospodarczym tego kraju.

Opierając się na technologii satelitarnej, Konnect Africa zapewnia obecnie konkretną reakcję na wykluczenie cyfrowe, wprowadzając osiem ofert dostępu do internetu dla osób prywatnych i firm. Te pakiety, dostępne w przystępnych cenach, są odpowiednie dla różnych profili konsumentów indywidualnych, oferując do 5 GB danych. Dla firm i instytucji oferowane jest nieograniczone łącze. Pakiety te są proponowane jako prepaid w celu zaspokojenia potrzeb rynku. Oferowane szybkości wynoszą do 20 Mbit/s w przypadku pobierania i do 3 Mbit/s dla wysyłania.

Konnect Africa jest już dostępny w sześciu dużych miastach Konga za pośrednictwem sieci ośmiu dystrybutorów (Equity Bank, Espoir Telecom, Flash, KinWiFi, Horeb, Malka multi services, Mb’enzo, TWC), co daje w sumie blisko 500 punktów sprzedaży.

Wkrótce oferty te zostaną uzupełnione o usługę Wi-Fi o nazwie Konnect Wifi, która zapewni dostęp do szerokopasmowego internetu w szpitalach, szkołach i uniwersytetach, sklepach, itp.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

LNB Single BEST HG 101 Ultra Black 0,1dB

Najwyższej jakości konwerter Universal Single LNB o współczynniku szumów 0,1...

35 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5 m w wersji v2.1...

89 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6934 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem SNR,...

299 zł Więcej...
reklama