reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Orange Polska kupił sieć światłowodową w Bełchatowie

dodano: 2018-11-29 13:39 | aktualizacja: 2018-11-29 14:15
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Orange

Światłowód T-Mobile Orange Orange podpisał z bełchatowskim operatorem hurtowym Telekomp umowę zakupu lokalnej sieci FTTH. W jej zasięgu jest blisko 7,3 tys. gospodarstw domowych i lokali biznesowych. Ponadto Telekomp wybuduje na potrzeby Orange podłączenia do ponad tysiąca domów jednorodzinnych.

Orange Światłowód


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zakupiona sieć ma parametry zbliżone do standardu Orange. Dzięki niej powiększy się zasięg Orange Światłowodu.

W lutym Orange kupił położoną w Kielcach część sieci światłowodowej firmy Nettelekom. Nie wyklucza kolejnych takich zakupów lub nawet przejęć innych lokalnych operatorów tam, gdzie będzie to uzasadnione ekonomicznie. Jest to zgodne ze strategią firmy, której jednym z filarów jest rozwój sieci światłowodowej.

Orange Polska realizuje obecnie ambitny program inwestycji światłowodowych. Na ten cel planuje przeznaczyć ok. 4,2 mld zł w latach 2016 – 2020. Dzięki temu z usługi Orange Światłowód będzie mogło skorzystać nawet 5 mln gospodarstw domowych. Już obecnie sieć światłowodowa operatora dociera do 3,2 mln domów, firm i mieszkań a z internetu światłowodowego korzysta 324 tys. klientów.

Ponadto w ramach pierwszego i drugiego konkursu POPC Orange Polska wybuduje sieć światłowodową dla ponad 370 tys. gospodarstw domowych i ponad 3 tys. szkół na terenie kilkuset gmin w całym kraju. Na realizację tych inwestycji przeznaczy 289 mln zł z własnych środków, uzupełniając je o 744 mln zł dofinansowania ze środków europejskich.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Orange TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak bezinwazyjny do okna rozporowy

Bezinwazyjny, wnękowy stojak dla anteny satelitarnej lub DVB-T z drążkiem...

149 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...