reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat zyska na obniżce podatków

dodano: 2018-11-29 22:48 | aktualizacja: 2018-11-30 10:52
autor: Janusz Sulisz | źródło: Les Echos/Exane/BNPP

Eutelsat Operator satelitarny Eutelsat może bardzo zyskać na obniżce podatków we Francji. Okazuje się, że francuski parlament przyjął bardzo ważną zmianę do swojego planowanego budżetu na 2019 rok, co powinno przynieść znaczące korzyści Eutelsatowi.

Eutelsat_logo_2018_satkurier_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zmiana, która będzie musiała jeszcze zostać zatwierdzona przez prezydenta Macrona, zgodnie z notatką dla klientów z banku inwestycyjnego Exane/ BNPP, ma na celu obniżenie stawki podatku dla operatora Eutelsat, który ma swoją główną siedzibę w w Paryżu.
 

- Dokładniej, chodzi o dochód przed opodatkowaniem wygenerowany na satelitach zlokalizowanych na pozycjach orbitalnych nie należących bezpośrednio do Eutelsatu (różne pozycje wykorzystywane dla Afryki, Rosji, krajów Bliskiego Wschodu) nie będzie podlegał opodatkowaniu we Francji. Nie spodziewamy się, że francuski prezydent zawetuje te zmiany i dlatego uważa się, że ​​nowy system podatkowy wejdzie w życie przed końcem roku kalendarzowego - twierdzi przedstawiciel banku Exane/BNPP.

Według raportu francuskiej gazety biznesowej „Les Echos”, ten nowy system podatkowy może pomóc Eutelsat zaoszczędzić około 20-30 mln euro rocznie na podatkach, co może znacząco pomóc temu operatorowi.
 

- Szacuje się, że stopa podatkowa Eutelsatu spadnie z 32 proc. do 26 proc. od roku fiskalnego 2019. Ma to doprowadzić do 9 proc. tzw. dodatniej akrecji do konsensusowego zysku na akcję i powinno pomóc w osiągnięciu konsensusu - podał bank.

Przypomnieć też warto, że dwóch najważniejszych rywali Eutelsatu, a mowa o operatorach Intelsat i SES, ma swoje siedziby w Luksemburgu, gdzie już kilka lat temu otrzymali specjalne statusy, ciesząc się dużo niższymi podatkami niż w jakimkolwiek innym kraju UE.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Xiaomi Mi BOX S 4K

Xiaomi Mi Box S to odtwarzacz multimedialny 4K Ultra HD...

299 zł Więcej...

Zabezpieczenie sieci LAN z uziemieniem

Zabezpieczenie sieci LAN z uziemieniem - specjalny adapter zakładany na...

55 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

179 zł Więcej...
reklama