reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

T-Mobile nie uruchomi pełnej usługi pay-tv w Polsce

dodano: 2018-11-30 17:10 | aktualizacja: 2018-11-30 17:53
autor: Anita Kaźmierska | źródło: broadbandtvnews

T-Mobile Niemiecki operator telekomunikacyjny Deutsche Telekom, który na polskim rynku świadczy usługi pod marką T-Mobile, nie ma w planach uruchomienia w Polsce pełnej usługi płatnej telewizji. Wynika to w wypowiedzi Anette Schaefer, wiceprezes ds. biznesu telewizyjnego na Europę w Deutsche Telekom.

T-Mobile


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przedstawicielka Deutsche Telekom powiedziała, że w Czechach i na Słowacji operator ma odpowiednio usługę OTT i platformę pay-tv, ale te rynki są diametralnie różne od polskiego. Powiedziała także, że oczekuje pojawienia się bardziej specjalistycznych usług OTT z treściami sportowymi.

Anette Schaefer mówiła o planach firmy podczas konferencji NexTV Series w Berlinie. Jedną z ważniejszych informacji, jakie przekazała, było to, iż operator nie zamierza wycofywać się z węgierskiego rynku, gdzie działa jako Magyar Telekom. Przypomnijmy, że w połowie listopada w lokalnej prasie pojawiły się pogłoski na temat ewentualnej sprzedaży biznesu Deutsche Telekom na Węgrzech. Schaefer, mimo że zaprzeczyła tym plotkom, wyraziła swoje obawy względem sytuacji politycznej w tym regionie i tym, jak może wpływać to na wolność prasy.

Zapytana o ARPU, Schaefer dodała, że nie ma jednej uniwersalnej ceny pasującej do wszystkich rynków Europy Środkowo-Wschodniej, co stanowi wyzwanie dla globalnych graczy OTT. Komentując partnerstwa, podkreśliła, że Deutsche Telekom angażuje się w tym kierunku, a jej partnerzy się zmieniają, natomiast udział w przychodach daje firmie większą elastyczność.

Źródło: broadbandtvnews.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

550 zł Więcej...

Antena TELE System TEF80R grafit

Nowa, włoska antena podświetlana znanej firmy TELE System, z nowym...

99 zł Więcej...

Konwerter Monoblock Single 6° Opticum LMP-04H

Tani, pojedynczy konwerter Universal Monoblock Single (6° - Hot Bird...

39 zł Więcej...
reklama