reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

15. urodziny Kino Polska

dodano: 2018-12-03 15:55
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Telewizja Kino Polska

Kino Polska W grudniu 2018 roku Kino Polska obchodzi 15. urodziny i rozpoczyna nadawanie w jakości HD. Już od 3 grudnia nadawca udostępnia sygnał HD, a do końca tego roku kanał Kino Polska HD znajdzie się w ofertach wszystkich operatorów kablowych i satelitarnych w kraju. Sygnał SD całkowicie zniknie do końca bieżącego roku. Z okazji jubileuszu na antenie stacji ruszył specjalny cykl z najlepszymi polskimi filmami.

15 lat Kino Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał Kino Polska, który od początku swojego istnienia emituje najciekawsze i najcenniejsze filmy w dorobku polskiej kinematografii, rozpoczął nadawanie 20 grudnia 2003 roku jako pierwszy kanał nadawcy. Dziś dociera do prawie 9 mln gospodarstw domowych w kraju, a jego nadawca – spółka Kino Polska TV SA – jest piątą komercyjną grupą telewizyjną w Polsce ze średnim rocznym udziałem w widowni komercyjnej na poziomie 1,83% (SHR, All 16-49; grudzień 2017 – listopad 2018).
 

– 15 lat temu kanał telewizyjny opierający swoją ramówkę wyłącznie na polskim repertuarze był ryzykownym przedsięwzięciem – polscy widzowie częściej wybierali filmy zagraniczne. Dziś Kino Polska jest silną marką – z tradycjami, ale też nowoczesną. Wielka moda na polskie kino trwa, dlatego liczę na to, że najlepszą jakością obrazu i dźwięku przyciągniemy do Kino Polska jeszcze więcej widzów – mówi Bogusław Kisielewski, prezes zarządu Kino Polska TV SA.

Z okazji swoich urodzin Kino Polska zaprezentuje dedykowany cykl filmowy z najlepszymi polskimi filmami. W każdą sobotę grudnia o godzinie 20:00 na antenie Kino Polska będzie można zobaczyć uwielbiane przez widzów kultowe komedie – „Sztuka kochania”, „Seksmisja”, „Kingsajz” i „Wielki Szu”, a z kolei w styczniowe soboty stacja zaprezentuje nowsze rodzime produkcje, premierowo emitowane w Kino Polska: „Obława”, „Yuma”, „Lincz” i „Kret” (szczegóły poniżej).
 

– Kino Polska jest – jak mawiał Forrest Gump – jak pudełko czekoladek. Zawsze kiedy je otworzę, znajdę w środku coś smacznego – mówi czołowy polski aktor Artur Barciś.

– Z okazji 15-lecia stacji Kino Polska chciałabym życzyć wszystkim widzom ważnych przeżyć przed telewizorami i wielu doznań z dobrymi polskimi filmami – dodaje Zofia Wichłacz, aktorka znana m.in. z roli w filmie „Miasto 44”, wyróżniona tytułem Europejska Gwiazda Jutra na festiwalu filmowym Berlinale.


Cykl filmowy na 15-lecie Kino Polska:
„Sztuka kochania” (1 grudnia, godz. 20:00)
„Seksmisja” (8 grudnia, godz. 20:00)
„Kingsajz” (15 grudnia, godz. 20:00)
„Wielki Szu” (22 grudnia, godz. 20:00)
„Dzień świra” (29 grudnia, godz. 20:00)
„Obława” (5 stycznia, godz. 20:00) – premiera
„Yuma” (12 stycznia, godz. 20:00) – premiera
„Lincz” (19 stycznia, godz. 20:00) – premiera
„Kret” (26 stycznia, godz. 20:00) – premiera


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

89 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...

Moduł UniCam Pro Evo 4.0

Uniwersalny moduł dostępu UniCam Evo Deltacrypt CI/CI+ v. 4.0. W...

490 zł Więcej...
reklama