reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Panele fotowoltaiczne alternatywnym źródłem wody [wideo]

dodano: 2018-12-03 17:31
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Zero Mass Water

Solar_woda_panel_360px.jpg Technologia czystej wody jest bardzo ważna dla przetrwania ludzkości, zwłaszcza w samym środku globalnego ocieplenia, jakim jest obecnie. Dlatego start-up Zero Mass Water z Arizony stworzył hydropanel fotowoltaiczny o nazwie Source. Panel ten jest w stanie przekształcić powietrze w wodę pitną. Panel Source może produkować do 5-10 l wody pitnej dziennie. 

Solar_woda_panel_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ta innowacja będzie bardzo przydatna w obszarach o ograniczonych zasobach wodnych.

- Na całym świecie około 2,1 mld ludzi nie ma dostępu do czystej wody pitnej. Tylko na kontynencie afrykańskim kobiety i dziewczęta przeznaczają każdego roku 40 mld godzin na szukanie i noszenie wody. Wszyscy doświadczają  tzw. stresu wodnego, w najlepszym wypadku jest to kosztowne i niewygodne - w najgorszym przypadku jest to śmiertelne - mówi Cody Friesen, dyrektor generalny firmy Zero Mass Water.


Założona przez Friesena w 2014 r. firma Zero Mass Water to „doskonała woda dla wszystkich na świecie”, a jej misją jest uczynienie wody pitnej nieograniczonym zasobem. Owocem firmy jest SOURCE, Hydropanel, który tworzy oczyszczoną wodę z pary wodnej w powietrzu. Hydropanel korzysta z fotowoltaicznych ogniw, aby przekształcić parę w ciecz. Panele SOURCE działają niezależnie od jakiegokolwiek innego źródła energii, tworząc wodę destylowaną z dodatkiem wapniem i magnezem, co sprawia, że ​​woda pitna może być rzadkim dobrem w rejonie suszy.

Eliminując potrzebę nieprzyjaznych dla środowiska opakowań z tworzyw sztucznych z butelkowania wody pitnej, zaledwie dwa Hydropanele SOURCE potrafią znacznie ograniczyć odpady z tworzyw sztucznych, co odpowiada 100 tys. plastikowych butelek.

Kenijska Samburu Girls Foundation, aby pomóc dziewczętom z Kenii, otrzymawszy do dyspozycji 40 Hydropaneli, w pełni zapewniła ludziom niezbędną ilość wody pitnej. Dla ośrodka, który ratuje dziewczęta przed wczesnym małżeństwem, jest to szczególnie ważne, ponieważ teraz uczennice nie muszą chodzić po świeżą wodę w miejsca, z których trudno bezpiecznie wrócić. 

Głównym zadaniem hydropaneli jest pomoc ofiarom klęsk żywiołowych. Zainwestowano w nie w strefach dotkniętych suszą, takie jak Kapsztad w RPA czy Australia, a nawet odległe wyspy, takie jak Vanuatu, gdzie wykorzystano panele SOURCE. W 2017 r. Huragan Maria spowodował ogromne straty w Puerto Rico, pozostawiając połowę ludności bez dostępu do wody pitnej. Zespół firmy Zero Mass Water zamontował tam dwie instalacje po sześć Hydropaneli SOURCE w Utuado, dostarczając czystej wody pitnej potrzebującym, szczególnie kobietom w ciąży, dzieciom i osobom starszym.

Panele SOURCE rozszerzają swój zasięg na całym świecie i są obecnie zainstalowane w 16 krajach. Trzymając się swojej filozofii, że woda powinna być podstawowym prawem człowieka, jest ona dostępna dla osób z całego spektrum społeczno-gospodarczego na pięciu kontynentach, w tym w Ameryce Północnej, Europie i Azji.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Osłona LNB Umbrella Heavy Duty BOX

Plastikowa osłona LNB Umbrella chroni konwertery na antenie przed niekorzystnymi...

39 zł Więcej...

Antena Fuba DAT802B LTE

Tańsza wersja anteny Fuba DAT902B LTE. Wysokiej jakości 27-elementowa telewizyjna...

89 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...
reklama