reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Brexit ma wpływ na odbiór TV5 Monde w Wielkiej Brytanii

dodano: 2018-12-03 20:37 | aktualizacja: 2018-12-03 21:35
autor: RO | źródło: a516digital.com

TV5Monde Francuski, międzynarodowy nadawca TV5 Monde kończy z tradycyjną dystrybucją satelitarną i kablową w Wielkiej Brytanii. W oświadczeniu nadawca powołuje się na zmianę nawyków oglądania i po wysłuchaniu opinii widzów rezygnuje z obecnych rozwiązań świadczonych przez operatorów Sky i Virgin Media. Kanał został już wyłączony z platformy Sky w piątek, 30 listopada po południu. Ofertę Virgin Media ma opuścić w styczniu 2019 roku.

TV5 Monde


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TV5 Monde Europe przestał być nadawany za pośrednictwem satelity Astra 2E (28,2°E). Przekaz był prowadzony bez szyfrowania (FTA) w wiązce brytyjskiej na częstotliwości 11,426 GHz, pol. V (SR 27500, FEC 5/6; DVB-S/QPSK). Dla widzów jest proponowany darmowy strumień internetowy HD z opcją wyboru francuskich i angielskich napisów.

Kanał telewizyjny TV5 Monde Europe zawiera mieszankę wiadomości i programów publicystycznych, a także ogólną rozrywkę i filmy francuskich producentów. Był to jeden z pierwszych kanałów nadawanych na cały świat z satelity, proponujący zainteresowanym widzom pierwszy smak francuskojęzycznej telewizji.

Francuzi nadal mogą odbierać TV5 Monde i pełny zestaw francuskich kanałów telewizyjnych za pomocą odbiornika TNT Sat lub Fransat. Wszystkie główne stacje francuskie, a także wersja TV5 Monde FBS dla Francji, Belgii i Szwajcarii są transmitowane na pozycjach orbitalnych 19,2°E i 5°W. Pozycje 19,2°E i 13°E obsługują europejską wersję TV5 Monde Europe.

Chociaż Brexit nie został wymieniony jako powód, to obowiązujące przepisy pozwalające na nadawanie licencjonowanym nadawcom w całej UE i krajach EOG kończą się w marcu 2019 r. Sky ostrzega nadawców korzystających z jego EPG, że będą potrzebować oddzielnego pozwolenia na swój program w Irlandii po marcu. Dla niektórych może to nie być warte wysiłku regulacyjnego.

Źródło: a516digital.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena DVB-T NeoHD LTE

Antena zewnętrzna do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T/T2 oraz programów...

89 zł Więcej...

Multiswitch Opticum Red dCSS 52-32

Multiswitch Opticum Red dCSS  - przestawka UniCable, SCR, do rozbudowy...

359 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

850 zł Więcej...
reklama