reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Widzowie w Wielkiej Brytanii oburzeni wyłączeniem TV5 Monde

dodano: 2018-12-05 18:27
autor: RO | źródło: a516digital.com

TV5Monde Widzowie francuskiego kanału TV5 Monde Europe w Wielkiej Brytanii i Irlandii zareagowali oburzeniem na zmiany dystrybucyjne wprowadzone przez nadawcę. Media społecznościowe wypełniły się skargami widzów z powodu usunięcia kanału ze Sky. W tej chwili zamienną formą dystrybucji jest transmisja ze strony internetowej. TV5 Monde nie nadaje też w aplikacji mobilnej i Smart TV, ale szuka „innych opcji na 2019 rok".

TV5 Monde


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TV5 Monde oferuje mieszankę wiadomości i programów publicystycznych, a także filmy i ogólną rozrywkę nadawców France 2, RTBF z Belgii i RTS ze Szwajcarii.

W oświadczeniu francuski nadawca powołał się na zmianę nawyków oglądania, słuchając przy tym opinii widzów. Ci jednak zauważyli, że TV5 Monde nie będzie mógł nadawać przez EPG Sky po marcu 2019r. z powodu Brexitu. Obecna licencja pozwala nadawać w każdym miejscu UE lub państw EOG. Potencjalnie TV5 Monde musiałby wprowadzić dwie usługi – wersję brytyjską licencjonowaną przez Ofcom i wersję dla Irlandii z wykorzystaniem obecnej licencji UE.

Dotyczy to również brytyjskich nadawców, ponieważ ich licencja Ofcom nie będzie już obejmować transmisji dla Irlandii i innych części Europy kontynentalnej. W zeszłym tygodniu potwierdzono, że usługi Turner Broadcasting (TCM) są licencjonowane w Niemczech, podczas gdy inni nadawcy chcą przenieść się do Holandii lub Irlandii. Ciekawy może być wybór innej jurysdykcji przez BBC, aby nadal nadawać BBC World News i inne międzynarodowe usługi w różnych krajach UE i EOG.

Źródło: a516digital.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K SCP990UHD 0,9m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI w wersji 2.0 do transmisji...

75 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

590 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

629 zł Więcej...
reklama