reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Premierowe dokumenty w święta na Planete+

dodano: 2018-12-06 12:46
autor: Jakub Sulisz | źródło: nc+

„Lata 90.” Planete+ Święta to czas odpoczynku w rodzinnym gronie – a także idealny moment, aby poznać wiele intrygujących faktów o otaczającym świecie. Co kryją malownicze wybrzeża Brazylii? Co o życiu i śmierci najpopularniejszego słonia na świecie może powiedzieć jego szkielet? Co robić w trakcie Bożego Narodzenia w Hong Kongu i włoskim renesansowym mieście? Jak wyglądały początki telewizji kablowej i Internetu? Tego wszystkiego widzowie dowiedzą się dzięki specjalnej świątecznej ofercie programowej Planete+.

„Lata 90.” Planete+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Planete+ przygotowało wyjątkowy prezent dla wielbicieli podróży w czasie. „Lata 90.” to kontynuacja wysokobudżetowej serii wyprodukowanej przez Toma Hanksa, opisującej kolejne dekady XX wieku. Tym razem widzowie przeniosą się w ostatnie dziesięciolecie poprzedniego stulecia, w którym najważniejsze momenty to narodziny telewizji kablowej, kariera i upadek Billa Clintona, zamieszki na tle rasowym, wojna w Zatoce Perskiej, rozpad ZSRR, terroryzm i Osama Bin Laden, rozwój Internetu i komputerowych kolosów. W rytmie muzyki z niezapomnianych lat 90. będzie można spędzać czas już od 9 grudnia o godz. 22:00. 
 

Całkiem inną odsłonę świątecznego klimatu zaprezentuje Richard Aoyade, aktor znany widzom m.in. z brytyjskiej serii komediowej „Technicy-magicy”, a jednocześnie podróżnik, który „nie znosi podróżować”. W „Travel Man. Święta w Hong Kongu” tradycyjnie zaprasza znaną postać, by wspólnie odwiedzić słynne miejsce i „przetestować” najpopularniejsze sposoby spędzania tam czasu. W specjalnym świątecznym wydaniu programu wybierze się do Hong Kongu wraz z Johnem Hammem, gwiazdą serialu „Mad Men”. Pokaże, jak spędza się najbardziej ekstrawaganckie Boże Narodzenie, biorąc udział m. in. w sesji tai chi, lecąc helikopterem czy próbując tradycyjnych chińskich przekąsek dim sum. Premiera już 15 grudnia o godz. 18:00.

W drugim świątecznym epizodzie kapryśny i inteligentny podróżnik uda się do Florencji. Tym razem przetestuje swoją wytrzymałość na najpopularniejsze bożonarodzeniowe atrakcje turystyczne tego renesansowego miasta. Jak zawsze zrobi to w zaskakujący i przezabawny sposób, o czym widzowie będą mogli przekonać się już od 6 grudnia o godz. 20:00. 

Dla licznych wielbicieli serii „Świat z góry” Planete+ przygotowało na święta nie lada rarytas: premierowe odcinki 10. już sezonu, który powstał na wyraźne życzenie publiczności. Kamery programu tym razem skierowane zostaną na Brazylię i Wielką Brytanię. Jak zwykle produkcja oferuje widzom wspaniałe kadry celebrujące cuda natury i osiągnięcia ludzkiej cywilizacji. Zdjęcia okraszone są stonowanym, oszczędnym komentarzem. Ujmujące krajobrazy Brazylii i Wielkiej Brytanii będzie można zobaczyć już od 24 grudnia o godz. 17:00.
 

Kolejną wigilijną perełką będzie dokument „Jumbo - najsłynniejszy słoń świata”, poświęcony legendzie jednego z najsławniejszych zwierząt w historii. Twierdzono, że był on największym słoniem na świecie, stworzeniem tak wielkim, że jego imię stało się wręcz jednym z określeń skali wielkości. Warto też wspomnieć, że Jumbo był pierwowzorem dla disnejowskiego słonia Dumbo. Film śledzi wyjątkowe badania sir Davida Attenborougha i zespołu naukowców, którym umożliwiono dostęp do szkieletu zwierzęcia w Amerykańskim Muzeum Historii Naturalnej. Jakie ślady tkwią w kościach Jumbo? Jak przebiegały jego dramatyczne losy? Odpowiedzi na te pytania widzowie poznają 24 grudnia o godz. 22:00.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

89 zł Więcej...

DJI Mavic Air 2 Fly More Combo

Mavic Air 2 to następca lubianego Mavic Air z poprawioną...

5 190 zł Więcej...

Antena Corab COR-900 grafit

Najnowszy model polskiej anteny stalowej 90cm z zawieszeniem sztywnym w...

99 zł Więcej...
reklama