reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Antenna Group sprzedała serbskie stacje TV

dodano: 2018-12-05 16:19
autor: Janusz Sulisz | źródło: broadbandtvnews

Antenna Group Serbska firma Kopernikus nabyła od Antenna Group krajowe stacje telewizyjne Prva i O2, wraz z kilkoma innymi aktywami, za kwotę 180 mln euro. Według Srdjana Milovanovica, właściciela Kopernikus, umowa musi zostać zatwierdzona przez regulatora medialnego. Jednak powinno to okazać się jedynie formalnością, ponieważ Antenna Group nie ma 40 proc. udziału w rynku.

Prva O2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sprzedaż następuje wkrótce po tym, jak Kopernikus i jego partner, polski fundusz inwestycyjny Abris, sprzedali Kopernikus Technology, drugiego co do wielkości operatora kablowego w Serbii.

Kopernikus ma bliskie powiązania z rządzącą Serbską Partią Postępową, a opozycyjny Obywatelski Sojusz Serbii zarzucił, że prawdziwym nabywcą Prva i O2 jest w rzeczywistości Telekom Srbija.

W oświadczeniu O2 podaje, że umowa obejmuje także Prva TV Montenegro, Play Radio, sześć kanałów kablowych oraz prva.rs, o2tv.rs i b92.net.
 

Komentując sprzedaż, Theo Kyriakou, udziałowiec i prezes Antenna Group, powiedział:

Jesteśmy dumni, że w Serbii i Czarnogórze zbudowaliśmy największą platformę telewizyjną, cyfrową, radiową i kontentową w tych krajach. Pokazuje także siłę naszej strategii inwestowania w ekscytujące zasoby medialne i rozrywkowe na szybko rozwijających się rynkach w całej Europie, a także stymuluje wzrost poprzez oferowanie najlepszych treści za pośrednictwem każdego możliwego kanału dystrybucji.


Źródło: broadbandtvnews.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Transmiter HDMI Megasat Premium do max. 100m

Bezprzewodowy transmiter HDMI firmy Megasat. Urządzenie pozwala na przesłanie na...

670 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

629 zł Więcej...

Konwerter Single Multifeed Megasat

Specjalny konwerter Single Multifeed Megasat z bardzo wąskim promiennikiem N.F.:...

35 zł Więcej...
reklama