reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wyniki przetargu na prawa do Ekstraklasy już wkrótce

dodano: 2018-12-11 10:05
autor: Anita Kaźmierska | źródło: sport.pl

Ekstraklasa Według informacji sport.pl, umowa dotycząca sprzedaży praw do pokazywania piłkarskiej Ekstraklasy w sezonach 2019/20 i 2020/21 czeka już tylko na podpisy, a zwycięzcami przetargu mają zostać nc+ oraz TVP. Do oficjalnego ogłoszenia wyników miałoby dojść jeszcze w tym roku, być może jeszcze przed świętami.

Ekstraklasa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że rozmowy w sprawie sprzedaży praw do pokazywania Ekstraklasy rozpoczęły się jesienią tego roku. Od tamtej pory pomiędzy Telewizją Polską i właścicielem praw toczyły się burzliwe negocjacje, a w grę wchodziła kwota nawet 75 mln zł za sezon.

Jak ustalił na przełomie listopada i grudnia br. sport.pl, wszystkie strony (Ekstraklasa, nc+, TVP) doszły już do porozumienia, a podpisanie umowy wydaje się tylko kwestią czasu. Dodatkowo Marcin Animuncki, prezes Ekstraklasy, w rozmowie ze sport.pl potwierdził, iż negocjacje dotyczące sprzedaży praw w Polsce i na świecie zmierzają w dobrą stronę.
 

- Zawarcie umów do końca roku jest wciąż możliwe w zakresie transmisji telewizyjnych w Polsce. Na początku przyszłego roku będziemy zamykać sprzedaż pozostałych praw, w tym praw międzynarodowych - powiedział Marcin Animuncki (za sport.pl).

Dodajmy, że 12 grudnia odbędzie się posiedzenie ze wszystkimi prezesami klubów Ekstraklasy.
 

- Podczas grudniowego spotkania z klubami [odbędzie się 12 grudnia - przyp. red.] przedstawimy aktualny status procesu sprzedaży praw mediowych. To dla nas projekt strategiczny, dlatego jest on każdorazowo przedmiotem dyskusji podczas spotkań z klubami - dodał Marcin Animucki (za sport.pl).

W związku z tym całkiem możliwe, że już wkrótce dojdzie do finalizacji umowy z telewizjami. Na razie nie są znane szczegóły ostatecznej wersji porozumienia, jednak według nieoficjalnych informacji, platforma nc+ miałaby pokazywać wszystkie lub prawie wszystkie mecze w kolejce, a TVP nabyć prawa do magazynu ligowego z golami ze wszystkich spotkań oraz mieć możliwość pokazywania jednego meczu w tygodniu. Na razie nie wiadomo, czy oznaczałoby to prawo pierwszego wyboru.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł AlphaCrypt TC + karta nc+ TNK 1m

Karta startowa Smart HD+ na 1 miesiąc + do kompletu...

390 zł Więcej...

Player+ BOX z pakietem MAX na 90 dni

Player+BOX to urządzenie pozwalające na odbiór treści za pomocą usługi...

129 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Single UHD 4K S2X

Octagon SF8008 UHD 4K S2X odchudzona wersja nowego odbiornia UHD...

435 zł Więcej...
reklama