reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Oscarowy „Klient” w styczniu na Ale kino+

dodano: 2018-12-12 10:24
autor: Jakub Sulisz | źródło: nc+/satkurier.pl

Klient Ale kino+ W styczniu Ale kino+ proponuje widzom historie bohaterów, których losy wyjątkowo się komplikują. W jaki sposób ludzie próbują wyjść z patowych sytuacji? Jakie emocje im wtedy towarzyszą? W cyklu „Kino Mówi: Bez wyjścia” nagrodzony Oscarem® „Klient”, opowieść o szklanym suficie i autostereotypach „Droga na szczyt”, przełamująca tabu ekranizacja opowiadania Doris Lessing – „Idealne matki”, demitologizujący studenckie bractwa obraz „Ofiara” oraz historia lidera strajku pracowniczego w „Na wojnie”.

Klient Ale kino+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Antenowy cykl w Ale kino+ otworzy film „Klient” („Forushande”) cenionego irańskiego reżysera i scenarzysty Asghara Farhadiego – zdobywcy najważniejszych nagród filmowych na świecie i twórcy głośnego „Rozstania” („Jodaeiye Nader az Simin”). Obraz „Klient” został nagrodzony Oscarem® w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny, a na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes zdobył laury za najlepszy scenariusz i dla najlepszego aktora dla Shahaba Hosseiniego).

Młode małżeństwo aktorów musi nieoczekiwanie opuścić swoje zniszczone w wyniku trzęsienia ziemi mieszkanie. Emad (Shahab Hosseini) i Rana (Taraneh Alidoosti) wprowadzają się do użyczonego przez znajomego lokalu w centrum Teheranu, nie zdając sobie sprawy, kto był jego poprzednim najemcą. Pewnego dnia Rana nieostrożnie wpuszcza do mieszkania nieznajomego mężczyznę, który na nią napada. Para decyduje się nie zawiadamiać policji, gdyż przysporzyło by to jeszcze więcej problemów, a niewygodne fakty mogłyby skompromitować Ranę. Emad usiłuje za wszelką cenę dotrzeć do agresora, by poznać motywy jego działania. Seria nieoczekiwanych wydarzeń w dramatyczny sposób zmieni życie małżonków.

Premiera: czwartek, 3 stycznia, godz. 20:10
 

Kolejną propozycją w cyklu jest dramat „Droga na szczyt” („Numéro une”) opowiadający poruszającą historię o pokonywaniu przeszkód i własnych słabości. W rolach głównych: dwukrotna zdobywczyni Cezara Emmanuelle Devos („W rytmie serca”), Suzanne Clément („Na zawsze Laurence”) oraz Richard Berry („Przyjaciel gangstera”).

Emmanuelle Blachey (Emmanuelle Devos) jest błyskotliwą bizneswoman wspinającą się po szczeblach kariery. Obecnie piastuje wysokie stanowisko w korporacji będącej francuskim gigantem energetycznym. Pewnego dnia Emmanuelle otrzymuje propozycję przejęcia kierownictwa w CAC 40, gdzie byłaby pierwszą kobietą, która zajmowałaby to stanowisko. Jednak w biznesie w dużej mierze zdominowanym przez mężczyzn, mnożą się zawodowe i intymne przeszkody.
Premiera: czwartek, 10 stycznia, godz. 20:10

Tydzień później widzowie zobaczą adaptację inspirowanego prawdziwą historią opowiadania laureatki literackiej Nagrody Nobla, Doris Lessing – „Idealne matki” („Adore”). W filmie Anne Fontaine, reżyserki „Coco Chanel” i „Niewinnych” (szeroko komentowana produkcja z udziałem Agaty Kuleszy, Joanny Kulig i Agaty Buzek), w rolach głównych wystąpiły dwukrotnie nominowana do Oscara® Naomi Watts i laureatka Złotego Globu za udział w serialu „House of Cards” Robin Wright.
 

Lil (Naomi Watts) i Roz (Robin Wright) są przyjaciółkami od dziecka. W dorosłym życiu nadal trzymają się razem i mieszkają w sąsiadujących ze sobą domach, położonych tuż nad oceanem. Lil niedawno została wdową, a mąż Roz wyjechał do Sydney, aby wykładać na tamtejszym Uniwersytecie. Każda z kobiet ma syna. Obaj są atrakcyjnymi młodymi mężczyznami, którzy dnie spędzają na surfowaniu i opalaniu się na pobliskiej plaży. Wkrótce obie przyjaciółki wdadzą się w romans z synem tej drugiej.
Premiera: czwartek, 17 stycznia, godz. 20:10

Jednym z najciekawszych obrazów prezentowanych w cyklu jest film „Ofiara” („Goat”) demaskujący okrucieństwo i bezwzględność, które rządzą zmitologizowanymi i owianymi tajemnicą bractwami studenckimi. Scenariusz powstał na podstawie popularnej książki Brada Landa, który opisał swoje własne trudne doświadczenia z młodości. W filmie wzięli udział dwukrotnie nagrodzony Złotym Globem James Franco („Disaster Artist”, „Spring Breakers”) i idol nastolatek Nick Jonas (gwiazdor pop znany m.in. z serialu „Królowe krzyku”).

Podczas letnich wakacji nieśmiały Brad (Ben Schnetzer) zostaje napadnięty i brutalnie pobity przez dwóch nieznajomych. Chłopak z trudem dochodzi do siebie. Gdy trafia do college’u, popularność starszego brata (Nick Jonas) ułatwia mu nawiązanie nowych kontaktów. Brad ubiega się o przyjęcie do elitarnego bractwa studenckiego słynącego z najdzikszych imprez. Studencka korporacja wymaga od nowych rekrutów udowodnienia swojej lojalności poprzez przejście upokarzających, niezwykle wyrafinowanych pod względem brutalności prób. Metody stosowane przez starszych kolegów przypominają Bradowi o niedawno przebytej traumie.
Premiera: czwartek, 24 stycznia, godz. 20:10

Cykl zamknie opowieść o zaciekłym strajku pracowniczym – „Na wojnie” („En guerre”) w reżyserii Stéphane’a Brizé słynącego z wnikliwych i pełnych humanizmu obrazów („Miara człowieka”, „Historia pewnego życia”). W roli głównej weteran kina zaangażowanego Vincent Lindoln, który za rolę w „Mierze człowieka”, poprzedniej współpracy z Brizé, otrzymał Cezara oraz nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu w Cannes w 2015 roku.
 

Laurent Amédéo (Vincent Lincoln) jest szeregowym pracownikiem fabryki części samochodowych Perrin Industrie. Gdy zarząd informuje o zamknięciu tego ważnego dla lokalnej społeczności miejsca pracy, mężczyzna staje na czele pracowniczego strajku. Rozpoczyna się dyplomatyczna wojna podjazdowa z władzami koncernu, w której stawką jest dobrobyt 1100 pracowników. Czy klasa robotnicza wytrwa solidarnie na stanowisku? Czy Laurent odnajdzie się w roli lidera jednoczącego tylko z pozoru jednorodną grupę?
Premiera: czwartek, 31 stycznia, godz. 20:10

Ponadto, w grudniu na antenie Ale kino+ cykl „Z życia wzięte”, a w nim „Wyrok za prawdę” (5 stycznia), „Cena odwagi” (12 stycznia), „Eksperyment” (19 stycznia) i „Przemytnik” (26 stycznia). W każdą sobotę o godz. 20:10 w Ale kino+.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + DVB-T/T2/C Tuner

Zestaw Homatics BOX Q z DVB-T/T2/C Dongle to najpotężniejszy odtwarzacz...

469 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...