reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP kupi serwis Showmax?

dodano: 2018-12-14 12:18
autor: Anita Kaźmierska | źródło: wirtualnemedia.pl

ShowMax Telewizja Polska jest zainteresowana zakupem serwisu Showmax, dowiedziały się wirtualnemedia.pl. Przypomnijmy, że właściciel tej usługi SVOD poinformował niedawno, iż podjął decyzję o wycofaniu Showmax z polskiego rynku, po zaledwie niecałych dwóch latach działalności.

Showmax


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- TVP jest potencjalnie zainteresowana zakupem oraz utrzymaniem działania serwisu. Były już pierwsze kontakty na poziomie zarządu - powiedział Maciej Stanecki, członek zarządu TVP, dla wirtualnemedia.pl.

Według Staneckiego, Showmax mógłby być uzupełnieniem dla platformy TVP VOD. Ostateczną decyzję TVP będzie mogła podjąć po przeprowadzeniu wyceny i potwierdzeniu oferty co do zawartości. Z punktu widzenia TVP szczególnie interesujące są biblioteka praw oraz same serwisy, powiedział Stanecki.

Serwis Showmax ma zniknąć z polskiego rynku z końcem stycznia 2019 roku, przy czym dotychczasowi użytkownicy nie muszą anulować subskrypcji i usuwać konta, ponieważ od 17 grudnia br. Showmax nie będzie już pobierał opłaty miesięcznej za kolejne okresy rozliczeniowe.

Showmax posiada w swojej bibliotece filmy i seriale dystrybuowane na licencji, również własnej produkcji, w tym „Ucho prezesa” „Rojst”, „Kobiety mafii” czy „Mr. Robot”, a także filmy „Ostatnia rodzina”, „Ksiądz”, „Konwój”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” i „Pitbull. Ostatni pies”.

Dodajmy, iż miesięczny dostęp do serwisu Showmax kosztuje 19,90 zł, a przez pierwsze 14 dni można testować tę usługę za darmo.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X - odbiornik UHD 4K...

509 zł Więcej...

Kabel AnkaSat ANK SK-CU120 1m

Bardzo dobrej jakości koncentryczny kabel satelitarny AnkaSat ANK SK-CU120 -...

1,70 zł Więcej...

Antena Famaval 80SP ceglasta

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval 80cm, do odbioru wiązek satelitów...

79 zł Więcej...
reklama