reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Lion 3-M plus i 4KBOX HD60 od AX Technology

dodano: 2018-12-14 15:22
autor: Anita Kaźmierska | źródło: SAT Kurier 11-12/2018

Lion 3-M plus Oferta firmy AX Technology zostaje rozszerzona o dwa nowe model odbiorników. Pierwszą nowością jest Lion 3-M plus, przeznaczony do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T/T2. Druga propozycja to 4KBOX HD60 – satelitarny odbiornik UHD z obsługą kompresji HEVC i uniwersalnym czytnikiem kart.

AX 4KBOX HD60


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Lion 3-M plus jest następcą dobrze znanego na polskim rynku modelu Lion 2-M. Odświeżono panel przedni, zachowując czteropozycyjny wyświetlacz LED oraz trzy przyciski, dodano tu port USB, przeniesiony ze ściany bocznej. Cała pokrywa obudowy jest teraz metalowa.

Na panelu tylnym nowością jest gniazdo zewnętrznego zasilacza, które także zmigrowano ze ściany bocznej, i dodatkowy port USB. Poza tym jest wejście anteny naziemnej, wyjścia HDMI i analogowe SCART, koaksjalne wyjście cyfrowego dźwięku. Zrezygnowano z przelotki.

Warto zwrócić uwagę na samouczący się pilot, bardziej zoptymalizowany układ graficzny, zapewniający wyższą jakość odbioru, poszerzoną obsługę adapterów Wi-Fi oraz lepsze wsparcie plików multimedialnych.

Dla fanów telewizji satelitarnej ważną nowością będzie natomiast model UHD.
 
Lion 3-M plus
Lion 3-M plus - panel tylny

4KBOX HD60 to już drugi model odbiornika satelitarnego na Linuksie od AX Technology obsługujący rozdzielczość 4K, po 4KBOX HD51. Tak samo jak jego poprzednik ma wbudowaną głowicę DVB-S/S2/S2X i wspiera standard kompresji H.265/HEVC. Co istotne 4KBOX HD60 nie ma gniazda na moduł CAM – jedynie uniwersalny czytnik kart.

Sercem odbiornika jest procesor Hi3798MV200 firmy HiSilicon. Urządzenie jest wyposażone w 8 GB pamięci flash eMMC, a także 1 GB pamięci RAM DDR4. Posiada czytnik kart microSD, jeden port USB 2.0 i jeden port USB 3.0, złącze Ethernet, wyjście HDMI 1.4, optyczne wyjście cyfrowego dźwięku SPDI/F, wyjście typu jack na potrzeby IR.
 
4KBOX HD60 - panel tylny


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowości


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...