reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Francuski TDF z trzecim testem UHD w DVB-T2

dodano: 2018-12-14 16:20 | aktualizacja: 2018-12-14 17:05
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TDF/satkurier.pl

TDF Regulator medialny CSA upoważnił TDF do uruchomienia trzeciego kanału testowego UHD w regionach Île-de-France, Nantes i Tuluza. Obok pozycji 81 i 82, będących w użyciu od 2014 roku, wykorzystywana jest również pozycja 83. Chodzi o kanały częstotliwości odpowiednio 26, 35 i 29 w naziemnej telewizji cyfrowej TNT.

4K HEVC UHD Ultra HD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przez ostatnie pięć lat firma TDF (francuski odpowiednik EmiTela) prowadziła testy UHD z Wieży Eiffla. Dotyczyło to pozycji 81 i 82 (a obecnie też 83) w TNT. W maju 2018 roku pilotaż został rozszerzony o regiony Île-de-France, Nantes i Tuluza. Przeprowadzono kilka eksperymentów dla widzów z telewizorami UHD DVB-T2 HEVC. We współpracy z producentami z branży audiowizualnej, kanałami telewizyjnymi i innymi partnerami, takimi jak Fédération Française de Tennis, TDF nadaje sygnały zawierające najnowsze ulepszenia technologiczne, w tym WCG (Wide Color Gamut), HDR (High Dynamic Range) i HFR (High Frame Rate).

W kontekście testów UHD, ATEME - partner TDF, zarządza cyfrową kompresją obrazów. Używany jest kodek HEVC, w emisja jest prowadzona z przepływnością około 33 Mbit/s. Materiały UHD na potrzeby tych testów, zrealizowane w SDR (Standard Dynamic Range), zostały dostarczone przez The Explorer, l’INA i St Thomas Production. Następnie dokonano ich konwersji do HDR10 - zajął się tym Institut de recherche technologique b-com.

Według danych udostępnionych przez CSA, w 2017 roku 31 proc. sprzedanych we Francji telewizorów stanowiły modele UHD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4K


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Opticum Nytro Box HEVC

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

109 zł Więcej...

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

Wskaźnik Red Eagle Sat Finder SF-200

Wskaźnik satelitarny z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym i podświetleniem. Pomiar wyrażony procentowo....

59 zł Więcej...
reklama