18-22.12 Klubowe MŚ w TVP Sport

dodano: 2018-12-16 12:54 | aktualizacja: 2018-12-17 02:05
autor: Janusz Sulisz | źródło: sport.tvp.pl

2018_FIFA_Club_World_Cup_360px.jpg Real Madryt stoi przed szansą wygrania po raz trzeci z rzędu Klubowych Mistrzostw Świata. Królewscy walkę o to trofeum Club World Cup 2018 rozpoczną w środę 19 grudnia półfinałem z drużyną Kashima Antlers. Transmisja w TVP Sport, sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej.

Piłkarze z Santiago Bernabeu mają szansę na ustrzelenie historycznego trypletu. W latach 2016-2018 najpierw wygrywali Ligę Mistrzów, a teraz mogą też skompletować zwycięstwa w Klubowych Mistrzostwach Świata. Od sukcesu dzielą ich zaledwie dwa mecze.

Rywalizacja o to, by zostać najlepszą drużyną na świecie rozpoczęła się już w środę. Wówczas Al-Ain pokonało po rzutach karnych Team Weelington w 1/8 finału i wywalczyło awans do kolejnej rundy. W sobotę zawodnicy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich uporali się Esperance Tunis, a równolegle Kashima Antlers zwyciężyła 3:2 Guadalajarę.

W półfinałowych parach Japończycy zmierzą się z Realem, zaś Al-Ain z argentyńskim River Plate. Bez wątpienia faworytem tej rywalizacji są zawodnicy Santiago Solariego, choć przed rokiem Królewscy byli w sporych tarapatach. W półfinale dopiero gol Garetha Bale'a w 81. minucie dał im zwycięstwo nad Al-Jazirą, zaś w spotkaniu o złoto opór postawiło Gremio Porto Alegre. Ostatecznie jednak brazylijską defensywę złamał w drugiej połowie Cristiano Ronaldo.

Mecze KMŚ są transmitowane w TVP Sport, sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej.