reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Rozbite marzenia. 1918-1939” od 7 stycznia w TVP2

dodano: 2018-12-17 17:48
autor: Jan Borejko | źródło: TVP

TVP2_rozbite_marzenia_360px.jpg 7 stycznia 2019 r. widzowie TVP2 będą mogli obejrzeć jeden z najważniejszych seriali europejskich ostatnich lat. „Rozbite marzenia. 1918-1939” to historia odradzającej się po I Wojnie Światowej Europy, widziana z perspektywy autentycznych postaci.

TVP2 TVP 2 Dwójka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W produkcję zaangażowało się kilkanaście europejskich telewizji publicznych, w tym Telewizja Polska. W rolę Poli Negri wcieliła się Michalina Olszańska, a jej matkę zagrała Małgorzata Zajączkowska. 

„Rozbite marzenia. 1918-1939” to portret dramatycznych zdarzeń lat dwudziestych i trzydziestych.
Wciągająca, 8-odcinkowa historia niezwykłych mężczyzn i kobiet z Francji, Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii, Austrii, Szwecji i Polski, którzy starają się odnaleźć w nowej, powojennej Europie. Chcą żyć, kochać i walczyć o to, aby świat po Wielkiej Wojnie okazał się lepszy i bardziej sprawiedliwy.

Niektórym towarzyszy smutek, rozczarowanie, stare lęki i nienawiść, ale pojawiają się również nowe marzenia i nadzieje. Klimat tamtych czasów poznamy m.in. dzięki zapisanym w dziennikach wspomnieniom oraz fragmentom listów, telegramów oraz artykułów prasowych z epoki. Sceny fabularne osadzone są w kontekście wydarzeń historycznych i zostały wzbogacone unikatowymi materiałami archiwalnymi. Serial przedstawia losy bohaterów, którzy poprzez swoje wybory i przekonania zostają wciągnięci w konflikt dwóch najgroźniejszych XX-wiecznych ideologii: komunizmu i faszyzmu.

Premiera „Rozbitych marzeń. 1918-1939”, przypada w 100. rocznicę rozpoczęcia Kongresu Wersalskiego, zakończonego traktatem pokojowym, ustanawiającym nowy ład w Europie.

W środę 2 stycznia wieczorem TVP1 przypomni film w reżyserii Mariusza Kotowskiego „Pola Negri – Życie gwiazdy”. Barwny, pełen archiwalnych fotografii i nagrań dokument o Poli Negri – gwieździe ery kina niemego i jednej z głównych bohaterek serialu TVP2 „Rozbite marzenia”.

„Rozbite marzenia. 1918-1939” od 7 stycznia w TVP2, godz. 21:55.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 700HD

AB CryptoBox 700HD to tani satelitarny dekoder HD oparty na...

235 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5 m w wersji v2.1...

89 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...
reklama