reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowa linia monitorów „Ultra” od LG na CES 2019

dodano: 2018-12-19 14:16
autor: Jerzy Kruczek | źródło: LG

LG UltraWide W przyszłym miesiącu podczas targów CES firma LG Electronics zaprezentuje najnowszą rodzinę monitorów „Ultra”, w skład której wchodzi monitor UltraWide zapewniający doskonałą produktywność oraz monitor gamingowy UltraGear.

LG UltraWide


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Projektując nowe monitory firma LG wykorzystała swoje doświadczenie w kategorii UltraWide (o formacie ekranu przynajmniej 21:9). 49-calowy monitor LG UltraWide (model 49WL95) o imponującej powierzchni ekranu pozwala zwiększyć produktywność niezależnie od rodzaju zastosowania. Monitor gamingowy UltraGear (model 38GL950G) powstał natomiast z myślą o zapewnieniu najwyższej jakości oraz prędkości wyświetlania obrazu.

Monitor 2019 LG UltraWide
Najnowszy monitor LG UltraWide zapewnia wyjątkową jakość obrazu i jest wyposażony w zakrzywiony ekran o formacie 32:9. Ze względu na ogromną szerokość wyświetlacza, model LG 49WL95 z powodzeniem może zastąpić zestaw kilku monitorów. Duża powierzchnia 49-calowego ekranu oraz wyjątkowo szeroki format obrazu sprawiają, że monitor LG UltraWide idealnie nadaje się do pracy wielozadaniowej. Rozdzielczość 5120 x 1440 (odpowiadająca dwóm 27-calowym ekranom QHD ustawionym obok siebie) oraz gęstość pikseli 108 PPI gwarantują optymalną ostrość obrazu, która ułatwia zarówno pracę z dokumentami, jak i edytowanie filmów lub grafiki.
 

Monitor LG UltraWide pozwala zwiększyć wydajność oraz komfort pracy w każdej branży. Może być stosowany w różnorodnych dziedzinach, od finansów i IT, po projektowanie i architekturę, gdzie wymaga się precyzji odwzorowania oraz wysokiej jakości obrazu. W monitorze UltraWide zastosowano znakomitą matrycę IPS firmy LG, zapewniającą wierne odwzorowanie kolorów oraz 99% pokrycia przestrzeni barwowej sRGB. Ze względu na obsługę formatu HDR10, monitor może też służyć do wyświetlania obrazu HDR, zarówno podczas gier, jak i odtwarzania filmów.

W celu maksymalnego wykorzystania ogromnej powierzchni ekranu, monitor LG UltraWide jest wyposażony w tryb Picture-by-Picture, pozwalający na wyświetlanie obok siebie treści z różnych źródeł i jednoczesną pracę z kilkoma aplikacjami. Oprogramowanie Dual Controller daje możliwość obsługiwania kilku urządzeń przy użyciu jednej klawiatury i myszy, a tym samym pozwala na komfortowe korzystanie z trybu Picture-by-Picture i efektywniejszą pracę. Ponadto, porty USB typu C umożliwiają jednoczesne przesyłanie danych oraz ładowanie akumulatorów w urządzeniach przenośnych, a nawet w laptopach. Podczas wyświetlania filmów lub podobnych treści, obraz na zakrzywionym ekranie dokładniej wypełnia pole widzenia i silniej oddziałuje na użytkowników, natomiast minimalistyczne wzornictwo i smukła metalowa nadają monitorowi elegancki wygląd.

Monitor gamingowy 2019 LG UltraGear
Na targach CES zadebiutuje monitor gamingowy UltraGear z matrycą Nano IPS, który współpracuje z technologią NVIDIA G-Sync oraz odświeżaniem 144 Hz zapewniając szybkie i płynne odwzorowanie obrazu bez rozrywania. Dzięki rozdzielczości 3840 x 1600 oraz 98% pokryciu palety barw DCI-P3 monitor zawsze wyświetla żywy obraz o niesamowitych kolorach. Ze względu na format 21:9, zakrzywiony ekran oraz praktycznie bezramkową konstrukcję, monitor UltraGear z pewnością zachwyci graczy. Ponadto, monitor jest wyposażony w funkcję Sphere Lighting, która pozwala na wybranie jednego z sześciu kolorów światła emitowanego przez diody LED znajdujące się z tyłu obudowy. Oświetlenie to pomaga budować atmosferę dostosowaną do nastroju graczy, a jednocześnie zmniejsza zmęczenie wzroku.
 

LG konsekwentnie wprowadza na rynek zaawansowane monitory, wyposażone w funkcje i technologie dobrane z myślą o różnych grupach użytkowników. Ze względu na szeroki wybór monitorów zapewniających wysoką produktywność i jakość obrazu, a także najwyższy poziom satysfakcji z gier, coraz większa liczba konsumentów postrzega firmę LG jako lidera innowacji w tej kategorii urządzeń - Jang Ik-hwan, szef pionu biznesowego IT w dziale Home Entertainment firmy LG

Odwiedzających targi CES 2019 zachęcamy do odwiedzenia stanowiska nr 111000 w Las Vegas Convention Center i osobistego zapoznania się z najnowszymi, zaawansowanymi monitorami LG.
 
  49WL95C                                       
38GL950G
Format obrazu  49-cali, 32:9, zakrzywiony ekran UltraWide 38-cali, 21:9, zakrzywiony ekran UltraWide
Rozdzielczość Dual QHD (5120 x 1440) WQHD+ (3840 x 1600)
Jasność 350 cd/m2 (typowo) 450 cd/m2 (typowo)
Paleta barw 99% przestrzeni sRGB (typowo) 99% przestrzeni DCI-P3 (typowo)
Interfejsy USB-C x 1, HDMI x 2, 
DP x 1, USB3.0 (4 do podłączania urządzeń podrzędnych)
HDMI x 1, DP x 1, 
USB 3.0 (1 do podłączania urządzenia nadrzędnego / 2 do podłączania urządzeń podrzędnych)
Ładowanie 85 W (przez port USB-C) -
Cechy i funkcje Tryb PBP (maks. 3 źródła), czujnik oświetlania zewnętrznego, skalibrowane kolory, oprogramowanie Dual Controller, 
oprogramowanie OnScreen Control
144 Hz, NVIDIA G-SYNC,
Sphere Lighting, tryb DAS, 
Stabilizator czerni, celownik, 
interfejs graficzny dla graczy
Dźwięk 2 x 10 W (wzbogacone basy) nie. dot. (wyjście słuchawkowe)
Podstawa HAS Nachylenie (-5~15º)
Wysokość (110 mm)
Obrót (-5~15º)
Nachylenie (-5~15°)
Wysokość (110 ㎜)
Inne Wzbogacone barwy


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizory i ekrany


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

99 zł Więcej...