reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Litwa ogranicza piractwo telewizyjne

dodano: 2018-12-20 11:25 | aktualizacja: 2018-12-20 12:02
autor: HP | źródło: broadbandtvnews

Litwa Litewska Komisja Radiofonii i Telewizji (RTK) wydała wiążącą decyzję dla dostawców usług internetowych, aby blokowali dostęp do stron internetowych rozpowszechniających kanały telewizyjne bez jej zgody. W ten sposób znacząco ograniczy się piractwo telewizyjne na Litwie.

piractwo czaszka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W oświadczeniu mówi się, że po monitorowaniu 7 stron internetowych - www.lt-tv.us, www.ittv.us, www.climetv.eu, www.play2pay.info, astra.play2pay.info, rus.play2pay.info, europe.play2pay.info - stwierdzono, że nielegalnie dystrybuują treści telewizyjne.

W związku z tym w dniu 13 grudnia litewski regulator medialny RTK złożył odwołanie do Sądu Okręgowego w Wilnie w celu złożenia wniosku o wydanie takiego wiążącego postanowienia, które zostało przyznane 4 dni później.

RTK dodaje, że zgodnie z Ustawą o udostępnianiu informacji dla ludności, strony, które chcą rozpowszechniać kanały telewizyjne w Internecie, muszą najpierw złożyć wniosek i uzyskać zgodę organu regulacyjnego.

Mówi również, że nie po raz pierwszy podjęła ona takie działanie, wydając w maju tego roku polecenie zablokowania takich stron, jak  www.samorodok.tv, www.onelike.tv, www.freeintertv.com, www.tvtune.net , www.lttv.us, www.megogo.net .

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier abonament za 2020 + maseczka ochronna'

Specjalna oferta rocznej prenumeraty magazynu SAT KURIER w 2020 r....

89 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

459 zł Więcej...

Konwerter SCR GT-Sat GT-S3DCSS24 + 3 SAT Legacy

Rewolucja w instalacjach antenowych - cyfrowy konwerter hybrydowy - LNB...

379 zł Więcej...
reklama