reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Od 22.12 kanały TVP obecne na MUX 8 [akt.]

dodano: 2018-12-21 19:28 | aktualizacja: 2018-12-22 02:02
autor: Janusz Sulisz/Mr. Orbita | źródło: TVP/Emitel

MUX 8 Telewizja Polska i EmiTel zawarły umowę. Od soboty, 22 grudnia br. kanały TVP będą obecne na MUX 8. Po wielomiesięcznych negocjacjach, prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski i prezes EmiTel Andrzej Kozłowski w siedzibie TVP podpisali umowę o współpracy. Sprawdź, jakie kanały trafią do MUX 8 (potwierdziły się nasze przewidywania).

MUX 8 NTC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Zawarcie umowy z EmiTel to bardzo ważny dzień dla Telewizji Polskiej. Zwiększamy nasze możliwości rozwojowe i technologiczne, docieramy do jeszcze większej liczby Polaków, co ułatwia nam realizację misji, czyli głównego zadania, jakie stoi przed nadawcą publicznym. Dostępność oferty Telewizji Polskiej ma ogromny wpływ na odbudowę siły i prestiżu TVP. Dostrzegam wyjątkową szansę w rozwoju naziemnej telewizji cyfrowej w połączeniu z dostępem do Internetu

- powiedział Jacek Kurski, prezes zarządu TVP.

Naziemna telewizja cyfrowa (NTC) jest najważniejszą platformą powszechnej dystrybucji programów nadawcy publicznego w Polsce.
Telewizja Polska nadaje na multipleksach już 8 kanałów.

22 grudnia doda do swojego naziemnego portfolio kolejne: TVP Sport HD i TVP Rozrywka.
 

Obecność Telewizji Polskiej na multipleksie 8 wzmacnia zarówno pozycję samej TVP, jako największego nadawcy naziemnego, ale także samej platformy telewizji naziemnej. Uruchomienie nowych programów to oczywiście bardzo dobra wiadomość dla milionów widzów w Polsce, którzy zyskają kolejne ciekawe programy w swoich telewizorach. Cieszę się, że EmiTel może wspierać telewizję publiczną w realizacji misji, a także dalszego rozwoju

- powiedział Andrzej Kozłowski, prezes EmiTel.

EmiTel we współpracy z TVP zobowiązał się także podjąć działania promocyjne mające na celu wyjaśnienie widzom, jak odbierać kanały dostępne na MUX 8, a w szczególności zachęcające do modernizacji instalacji antenowej oraz przestrajania telewizorów i dekoderów w celu odbierania wszystkich kanałów z multipleksów naziemnych.

MUX 8 jest rozwiązaniem bardzo nowoczesnym. Wkrótce, oprócz tradycyjnych kanałów liniowych, po podłączeniu telewizora do internetu możliwe będzie oglądanie w tzw. kanałach wirtualnych dodatkowych treści związanych np. z aktualnymi wydarzeniami sportowymi. W ramach takich kanałów tematycznych TVP będzie publikować różnorodne treści rozszerzające ofertę głównych anten telewizyjnych.

Obecnie w Polsce działają 4 ogólnopolskie multipleksy dzięki którym widzowie mogą wybierać ofertę 29 kanałów. Ponad 1/3 wszystkich gospodarstw w Polsce korzysta wyłącznie z oferty naziemnej telewizji cyfrowej. Blisko 6 mln gospodarstw posiada w swoich domach naziemną telewizję cyfrową, a ponad 4,5 mln stanowią gospodarstwa, w których jest dostępna wyłącznie oferta naziemnych programów. Multipleks 8 został uruchomiony przez EmiTel w 2016 r.

TVP jest największym nadawcą, producentem i dystrybutorem w Europie Środkowo-Wschodniej. W portfolio Telewizji Polskiej znajduje się 14 kanałów: TVP1, TVP2, TVP Polonia, TV Belsat, TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Sport, TVP Seriale, TVP Rozrywka, TVP ABC, TVP HD i TVP Parlament oraz TVP3. Widzowie mają dostęp do biblioteki cyfrowej poprzez platformę TVP VOD – jeden z najpopularniejszych serwisów internetowych na żądanie w Polsce.

Należący do amerykańskiego funduszu inwestycyjnego Alinda Capital Partners EmiTel to najważniejszy operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Od ponad 50 lat dzięki EmiTel sygnały telewizji mogą być odbierane we wszystkich polskich domach. Na początku analogowo, a od 2013 r. cyfrowo. EmiTel pracuje nad cyfryzacją radia, projektuje i instaluje nowoczesne systemy łączności bezprzewodowej, uczestniczy w tworzeniu inteligentnych miast i włącza się w prace nad siecią 5G.

Informacje o tym, jak odbierać programy emitowane na Multipleksie 8, można znaleźć na stronie www.emitel.pl.

Aktualizacja 22.12.2018, 1:00

Jak zapowiedziano, tak też się stało. Na kilka minut przed godziną 1:00 w nocy 22 grudnia w multipleksie 8 dodano zapowiadane kanały.

Na razie nadawane są bez teletekstu, ale możliwe, że zostanie dołączony. Początkowo nie było napisów ekranowych i HbbTV, ale dość szybko dodano je oraz TVP Portal do przekazu obydwu kanałów.

Parametry techniczne:

ID: TVP Rozrywka
PID V: 8022 (MPEG-4/SD)
PID A: 8023 (pol), 8028 (aux, E-AC3)
PID PCR: 8022
SID: 34
LCN: 37
PID PMT: 8021
PID SUB: 8026 (pol)
PID HbbTV: 8027
Provider: EmiTel
Kodowanie: brak
Jakość obrazu: 720x576, 16:9/4:3 (zmienne), ok. 3,17 Mbit/s
Jakość dźwięku: MPEG stereo 256 kbit/s + E-AC3 stereo 96 kbit/s
 
Przekaz kanału TVP Rozrywka w MUX 8 DVB-T
Przekaz kanału TVP Rozrywka w MUX 8 DVB-T


ID: TVP Sport HD
PID V: 8042 (MPEG-4/HD)
PID A: 8043 (pol)
PID PCR: 8042
SID: 54
LCN: 36
PID PMT: 8041
PID SUB: 8046 (pol)
PID HbbTV: 8047
Provider: EmiTel
Kodowanie: brak
Jakość obrazu: 1920x1080, 16:9, ok. 6,14 Mbit/s
Jakość dźwięku: MPEG stereo, 160 kbit/s
 
Przekaz kanału TVP Sport HD w MUX 8 DVB-T
Przekaz kanału TVP Sport HD w MUX 8 DVB-T

Zwracamy uwagę, iż TVP Sport HD ma osobny numer kanału LCN - 36. Wersja SD z MUX 3 jest na kanale 32.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii MUX 8


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' - 7-8/2020 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2020

10 zł Więcej...

Moduł DeltaCam DUO

Najnowszy uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM DUO REV 2.0 Deltacrypt CI ...

539 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...
reklama