reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Od 22.12 kanały TVP obecne na MUX 8 [akt.]

dodano: 2018-12-21 19:28 | aktualizacja: 2018-12-22 02:02
autor: Janusz Sulisz/Mr. Orbita | źródło: TVP/Emitel

MUX 8 Telewizja Polska i EmiTel zawarły umowę. Od soboty, 22 grudnia br. kanały TVP będą obecne na MUX 8. Po wielomiesięcznych negocjacjach, prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski i prezes EmiTel Andrzej Kozłowski w siedzibie TVP podpisali umowę o współpracy. Sprawdź, jakie kanały trafią do MUX 8 (potwierdziły się nasze przewidywania).

MUX 8 NTC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Zawarcie umowy z EmiTel to bardzo ważny dzień dla Telewizji Polskiej. Zwiększamy nasze możliwości rozwojowe i technologiczne, docieramy do jeszcze większej liczby Polaków, co ułatwia nam realizację misji, czyli głównego zadania, jakie stoi przed nadawcą publicznym. Dostępność oferty Telewizji Polskiej ma ogromny wpływ na odbudowę siły i prestiżu TVP. Dostrzegam wyjątkową szansę w rozwoju naziemnej telewizji cyfrowej w połączeniu z dostępem do Internetu

- powiedział Jacek Kurski, prezes zarządu TVP.

Naziemna telewizja cyfrowa (NTC) jest najważniejszą platformą powszechnej dystrybucji programów nadawcy publicznego w Polsce.
Telewizja Polska nadaje na multipleksach już 8 kanałów.

22 grudnia doda do swojego naziemnego portfolio kolejne: TVP Sport HD i TVP Rozrywka.
 

Obecność Telewizji Polskiej na multipleksie 8 wzmacnia zarówno pozycję samej TVP, jako największego nadawcy naziemnego, ale także samej platformy telewizji naziemnej. Uruchomienie nowych programów to oczywiście bardzo dobra wiadomość dla milionów widzów w Polsce, którzy zyskają kolejne ciekawe programy w swoich telewizorach. Cieszę się, że EmiTel może wspierać telewizję publiczną w realizacji misji, a także dalszego rozwoju

- powiedział Andrzej Kozłowski, prezes EmiTel.

EmiTel we współpracy z TVP zobowiązał się także podjąć działania promocyjne mające na celu wyjaśnienie widzom, jak odbierać kanały dostępne na MUX 8, a w szczególności zachęcające do modernizacji instalacji antenowej oraz przestrajania telewizorów i dekoderów w celu odbierania wszystkich kanałów z multipleksów naziemnych.

MUX 8 jest rozwiązaniem bardzo nowoczesnym. Wkrótce, oprócz tradycyjnych kanałów liniowych, po podłączeniu telewizora do internetu możliwe będzie oglądanie w tzw. kanałach wirtualnych dodatkowych treści związanych np. z aktualnymi wydarzeniami sportowymi. W ramach takich kanałów tematycznych TVP będzie publikować różnorodne treści rozszerzające ofertę głównych anten telewizyjnych.

Obecnie w Polsce działają 4 ogólnopolskie multipleksy dzięki którym widzowie mogą wybierać ofertę 29 kanałów. Ponad 1/3 wszystkich gospodarstw w Polsce korzysta wyłącznie z oferty naziemnej telewizji cyfrowej. Blisko 6 mln gospodarstw posiada w swoich domach naziemną telewizję cyfrową, a ponad 4,5 mln stanowią gospodarstwa, w których jest dostępna wyłącznie oferta naziemnych programów. Multipleks 8 został uruchomiony przez EmiTel w 2016 r.

TVP jest największym nadawcą, producentem i dystrybutorem w Europie Środkowo-Wschodniej. W portfolio Telewizji Polskiej znajduje się 14 kanałów: TVP1, TVP2, TVP Polonia, TV Belsat, TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Sport, TVP Seriale, TVP Rozrywka, TVP ABC, TVP HD i TVP Parlament oraz TVP3. Widzowie mają dostęp do biblioteki cyfrowej poprzez platformę TVP VOD – jeden z najpopularniejszych serwisów internetowych na żądanie w Polsce.

Należący do amerykańskiego funduszu inwestycyjnego Alinda Capital Partners EmiTel to najważniejszy operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Od ponad 50 lat dzięki EmiTel sygnały telewizji mogą być odbierane we wszystkich polskich domach. Na początku analogowo, a od 2013 r. cyfrowo. EmiTel pracuje nad cyfryzacją radia, projektuje i instaluje nowoczesne systemy łączności bezprzewodowej, uczestniczy w tworzeniu inteligentnych miast i włącza się w prace nad siecią 5G.

Informacje o tym, jak odbierać programy emitowane na Multipleksie 8, można znaleźć na stronie www.emitel.pl.

Aktualizacja 22.12.2018, 1:00

Jak zapowiedziano, tak też się stało. Na kilka minut przed godziną 1:00 w nocy 22 grudnia w multipleksie 8 dodano zapowiadane kanały.

Na razie nadawane są bez teletekstu, ale możliwe, że zostanie dołączony. Początkowo nie było napisów ekranowych i HbbTV, ale dość szybko dodano je oraz TVP Portal do przekazu obydwu kanałów.

Parametry techniczne:

ID: TVP Rozrywka
PID V: 8022 (MPEG-4/SD)
PID A: 8023 (pol), 8028 (aux, E-AC3)
PID PCR: 8022
SID: 34
LCN: 37
PID PMT: 8021
PID SUB: 8026 (pol)
PID HbbTV: 8027
Provider: EmiTel
Kodowanie: brak
Jakość obrazu: 720x576, 16:9/4:3 (zmienne), ok. 3,17 Mbit/s
Jakość dźwięku: MPEG stereo 256 kbit/s + E-AC3 stereo 96 kbit/s
 
Przekaz kanału TVP Rozrywka w MUX 8 DVB-T
Przekaz kanału TVP Rozrywka w MUX 8 DVB-T


ID: TVP Sport HD
PID V: 8042 (MPEG-4/HD)
PID A: 8043 (pol)
PID PCR: 8042
SID: 54
LCN: 36
PID PMT: 8041
PID SUB: 8046 (pol)
PID HbbTV: 8047
Provider: EmiTel
Kodowanie: brak
Jakość obrazu: 1920x1080, 16:9, ok. 6,14 Mbit/s
Jakość dźwięku: MPEG stereo, 160 kbit/s
 
Przekaz kanału TVP Sport HD w MUX 8 DVB-T
Przekaz kanału TVP Sport HD w MUX 8 DVB-T

Zwracamy uwagę, iż TVP Sport HD ma osobny numer kanału LCN - 36. Wersja SD z MUX 3 jest na kanale 32.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii MUX 8


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...