reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Bajkonur: 7 startów rakiet Proton w 2019

dodano: 2018-12-22 21:42 | aktualizacja: 2018-12-24 12:40
autor: Jerzy Kruczek | źródło: flysat/lyngsat

Bajkonur_kosmodrom_360px.jpg Rosyjskie źródła podają, że w 2019 r. z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie zaplanowano tylko 7 startów rosyjskich rakiet Proton. Rosjanie twierdzą, że liczba startów się podwoi, ale patrząc na to jak często startują amerykańskie rakiety, choćby Falcon, to bardzo słabo wygląda zainteresowanie startami tą rosyjską rakietą. 

Bajkonur_kosmodrom_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Szczególnie słabe jest zainteresowanie zagranicznych klientów, którzy boją się ryzyka wynoszenia tą rakietą, która kiedyś uznawana była za jedną z pewniejszych, ale po licznych problemach technicznych i wykrytych wadach, rakietę Proton czeka marny los.

W sumie planowane jest przeprowadzenie 7 startów rakiet rakiety Proton M w ciągu roku, ale aż 5 z nich to rosyjskie ładunki. Proton pierwszy raz w 2019 r. na początku kwietnia ma polecieć z rosyjskim, naukowym teleskopem laboratoryjnym Spektr-RG. Potem planowany jest start z rosyjskim satelitą wojskowym „Blagovest" w maju lub czerwcu.

Dwa kolejne wyniesienia to także starty z rosyjskimi satelitami komunikacyjnymi Yamal-601 w drugiej połowie wiosny  oraz start z dwoma satelitami Express-80 i Express-103 pod koniec lata lub wczesną jesienią. Pod koniec roku Proton ma wprowadzić na orbitę  MLM - wielomodułowy moduł laboratoryjny.

Planowane są tylko dwa komercyjne starty rakiety Proton. 
Jedna z satelitami telekomunikacyjnymi Eutelsat 5 West B i MEV-1 pod koniec wiosny oraz z satelitą Anik G2V pod koniec roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik GiGaBlue UHD Quad 4K

Odbiornik UHD 4K z HEVC/H.265 z 2x CI+ i 2x...

1 290 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A grafit

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...

Kabel Cablink 5xGI-18S biały 5m

Włoski, 5-żyłowy przewód koncentryczny 75 Ohm Cablink 5xGI-18S biały 5m...

55 zł Więcej...
reklama