reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Czym żyli czytelnicy satkurier.pl w 2018 roku?

dodano: 2018-12-27 10:36 | aktualizacja: 2018-12-27 15:02
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

telewizor 2018 Jakie wydarzenia na rynku telewizyjnym w 2018 roku zwróciły szczególną uwagę czytelników portalu satkurier.pl? Które artykuły cieszyły się największą liczbą odsłon? Publikujemy zestawienie 25 artykułów z 2018 roku z największą liczbą wyświetleń.

telewizor telewizja sat kurier


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Najbardziej interesującym wydarzeniem 2018 roku dla czytelników satkurier.pl okazał się start kanałów Polsat Sport Premium. Artykuł zatytułowany „Polsat Sport Premium: W jakich pakietach w Cyfrowym Polsacie?” odnotował niemal 200 tys. odsłon. Niewiele mniej wyświetleń miał tekst „Kanały Polsat Sport Premium w platformie nc+”. Zajęły one odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w naszym zestawieniu 25 najbardziej poczytnych artykułów z 2018 roku na satkurier.pl. Przypomnijmy, że kanały Polsat Sport Premium wystartowały 21 sierpnia 2018 roku. Można w nich oglądać transmisje meczów Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA, a specjalnie na ten cel Telewizja Polsat uruchomiła nowoczesne studio sportowe.

Tradycyjnie dużą popularnością wśród czytelników satkurier.pl cieszą się również raporty z testów urządzeń odbiorczych - na trzecim miejscu na naszej liście znalazł się „Test dekodera 4K UltraBOX+ od nc+”. Choć dekoder 4K został wprowadzony do oferty platformy nc+ jeszcze w 2017 roku, to niezmiennie wzbudza on duże zainteresowanie, zwłaszcza u tych osób, które dopiero planują rozpocząć swoją przygodę z telewizją ultrawysokiej rozdzielczości. Dodajmy, że platforma nc+ oferuje abonentom kanał Canal+ 4K Ultra HD, w którym można znaleźć coraz to więcej interesujących treści. To już nie tylko piłka nożna (Premier League, LaLiga, Bundesliga czy ostatnio również Ekstraklasa), ale także hity filmowe, seriale, produkcje oryginalne Canal+, widowiska muzyczne i programy dokumentalne.

Dość poczytnym artykułem z 2018 roku był tekst pt. „Uwaga na „cudowne” anteny odbierające wszystko”. Nasza redakcja ostrzega w nim przed tzw. antenami-liśćmi, które rzekomo odbierają kanały płatnej telewizji bez konieczności podpisywania umowy z operatorem. To zwykłe oszustwo, ponieważ są to anteny do odbioru telewizji naziemnej i to tylko w bardzo korzystnych warunkach propagacji - nie da się za ich pomocą odebrać kanałów telewizji kablowej, jak to często można przeczytać w spreparowanych artykułach.

Hitem 2018 roku był również start kanału TVP 4K (artykuł „TVP 4K rozpoczął nadawanie”). Niestety stacja ta była dostępna jedynie na czas mundialu, choć niewykluczone, że Telewizja Polska powróci w przyszłości do tego projektu. Był to również najbardziej poczytny artykuł dotyczący działań TVP w 2018 roku - odnotował 135 tys. wyświetleń. Tu warto dodać, że znacznie mniejszym zainteresowaniem cieszyło się wprowadzenie kanału TVP Sport do DVB-T - więcej na ten temat można przeczytać w artykułach „TVP Sport już w DVB-T! Jak wyszukać i oglądać? [poradnik]” - cz. 1 oraz cz. 2. Teksty te mają łącznie 82 tys. odsłon.

Kolejne miejsce naszego zestawiania należy do nc+. Artykuł nc+: Nowy układ kanałów od 21.08 może pochwalić się liczbą prawie 130 tys. wyświetleń. Chodzi w nim o zmiany na liście kanałów w wyniku dołączenia do oferty nc+ kanałów Polsat Sport Premium.

Drugim najbardziej poczytanym raportem z testów opublikowanym w 2018 roku, po tym z dekoderem 4K UltraBOX+ w roli głównej, był „TEST: Anteny DVB-T combo H/V. Zaraz za nim znalazł się poradnik 5 najlepszych odbiorników 4K na 2018” - subiektywny wybór pięciu naszym zdaniem najlepszych dekoderów 4K dostępnych na polskim rynku.

Niestety 2018 rok obfitował nie tylko w dobre informacje, ale także te nieco gorsze. Ta, o której zaraz napiszemy, dotyczy użytkowników dekoderów Pace w platformie nc+. Od końca wakacji wielu z nich ma problemy z działaniem splitterów kart, ponieważ operator wypuścił aktualizację oprogramowania, która nie pozwala na dalszą współpracę dekodera ze splitterem. Artykuł „Dekoder Pace od nc+ przestaje działać ze splitterami” odnotował jak do tej pory 115 tys. odsłon.

TOP 25 artykułów z 2018 roku na satkurier.pl:
1. Polsat Sport Premium: W jakich pakietach w Cyfrowym Polsacie?
2. Kanały Polsat Sport Premium w platformie nc+
3. Test dekodera 4K UltraBOX+ od nc+
4. Uwaga na „cudowne” anteny odbierające wszystko
5. TVP 4K rozpoczął nadawanie
6. nc+: Nowy układ kanałów od 21.08
7. TEST: Anteny DVB-T combo H/V
8. 5 najlepszych odbiorników 4K na 2018
9. Dekoder Pace od nc+ przestaje działać ze splitterami
10. Co się dzieje z dostępem do CANAL+ 4K Ultra HD w nc+?
11. Polsat Sport Premium z szyfrowaniem nc+ i Orange
12. Piłkarski sezon 2018/19 w sportowych kanałach
13. Test dekodera player+ BOX
14. Vivid Red HD, Brazzers TV i Vivid Touch - erotyczne nowości w Cyfrowym Polsacie
15. TVP 4K w platformach nc+ i Orange TV
16. Polsat Sport Premium w jakości Super HD. Część meczów w 4K
17. Cyfrowy Polsat szykuje się do wyłączenia pięciu kanałów SD
18. Cyfrowy Polsat testuje ósmy tp. na 13°E! Test 4K
19. Polsat Sport Premium testują na satelicie
20. Instalacje i konwertery Unicable/SCR: 10 pytań i odpowiedzi
21. nc+: Unifikacja zabezpieczeń do końca 2019
22. Polsat Rodzina - co w ofercie i gdzie dostępny?
23. Przejęcie nc+ przez Cyfrowy Polsat to kwestia czasu?
24. Potężny cios w piracki IPTV - serwery z 500 tys. klientów zamknięte
25. HbbTV w polskim DVB-T


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Anita Kaźmierska


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

279 zł Więcej...