reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosja: Kanały regionalne w analogu do sierpnia 2020

dodano: 2018-12-27 21:38
autor: RO | źródło: telesputnik.ru

Telewizja Ukraina Rosja Krym Rosyjska państwowa komisja ds. częstotliwości radiowych (GKRCz) na swoim posiedzeniu 24 grudnia br. zdecydowała, aby przedłużyć o rok licencję na nadawanie analogowe kanałów regionalnych. Zezwolenia będą ważne do 19 sierpnia 2020 roku.

antena


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Decyzję podjęto na podstawie zarządzenia wydanego przez rząd w dniu 15 listopada, informuje Interfax. Założono, że do połowy 2020r. zostanie podjęta decyzja o nadawaniu cyfrowych kanałów regionalnych w ramach trzeciego multipleksu lub w inny sposób. Zauważono, że lokalni nadawcy już wychodzą z analogu w dużych miastach i kontynuują transmisję w sieciach kablowych.

Przypomnijmy, że w Rosji przyjęto plan, który zakłada pełne przejście na nadawanie cyfrowe 20 obowiązkowych kanałów telewizyjnych na lato 2019 roku.

Nadawcy regionalni ciągle zgłaszają, że wyłączenie sygnału analogowego wpłynie negatywnie na ich działalność. Przede wszystkim mogą nie przetrwać na rynku, ponieważ nie są obecni w multipleksach cyfrowych. Zauważono, że takim nadawcom trzeba stworzyć nowe warunki dla nadawania.

W zeszłym tygodniu podano, że Ministerstwo Rozwoju Cyfrowego, Łączności i Komunikacji Masowej zamierza rozwiązać tę kwestię w postaci przydzielenia oddzielnego slotu jednego z kanałów federalnych na rzecz telewizji regionalnej. Takim kanałem mógłby być OTR (Obszczestwiennoje Telewidienije Rossiji) z multipleksu RTRS-1 w DVB-T.

Źródło: telesputnik.ru

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD60 S2X

AX 4K HD60 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

450 zł Więcej...

Antena radiowa Maximum FM+DAB

Jedyna antena do odbioru równocześnie analogowego radia FM i cyfrowego...

110 zł Więcej...

Konwerter Monoblock Opticum Robust Triple

Pojedynczy konwerter Universal Monoblock Single Triple dla odbioru trzech pozycji...

89 zł Więcej...
reklama