reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Herbert - Mosty”: nowy program w TVP Kultura

dodano: 2018-12-28 10:11
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP

TVP Kultura W czwartek 3 stycznia 2019 r. w TVP Kultura premierowy odcinek nowego cyklu poświęconego twórczości Zbigniewa Herberta. W pierwszym odcinku wystąpią m.in. Gaba Kulka i Agnieszka Żulewska.

herbert-mosty-tvp-kultura-2018-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

„Herbert - mosty”  to nowy program, w trakcie którego wybrane wiersze Zbigniewa Herberta wspólnie będą analizować wybitni ludzie kultury i uczniowie Liceum Filmowego w Warszawie. Doświadczeni twórcy i intelektualiści skonfrontują swoje wrażenia i teorie z zaskakującymi interpretacjami młodzieży, udowadniając, że poezja Herberta wciąż wywołuje emocje i nie traci na aktualności. Omawiane utwory zobaczymy też w interpretacjach utalentowanych aktorów i aktorek młodego pokolenia, takich jak Agnieszka Żulewska, Tomasz Ziętek, Justyna Wasilewska czy Michalina Łabacz.
 
Pierwszy odcinek programu zostanie poświęcony wierszowi „Marsjasz i Apollo”, w którym poeta w zaskakujący sposób interpretuje starożytny mit. W dyskusji wezmą udział literaturoznawca Andrzej Franaszek, historyk literatury i krytyk teatralny Jacek Kopciński, wokalistka i kompozytorka Gaba Kulka oraz fotograf Prot Jarnuszkiewicz. Utwór przeczyta Agnieszka Żulewska, aktorka znana m.in. z filmu „Demon” Marcina Wrony.

W kolejnych odcinkach wystąpią m.in. reżyser Piotr Cieplak i Ryszard Peryt - twórca Polskiej Opery Królewskiej. Dyskusje dotyczyć będą wierszy: „Guziki”, „Dwie krople”, „Modlitwa pana Cogito - podróżnika”, „Tren Fortynbrasa”, „Raport z oblężonego miasta”, „Do Marka Aurelego” i „Przesłanie pana Cogito”.

„Herbert - Mosty”, czwartek 3 stycznia, godz. 19:25, TVP Kultura


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...

Antena Televes Ellipse UHF

Antena Televes Ellipse kierunkowa do stabilnego odbioru UHF (DVB-T) z...

379 zł Więcej...

Antena TechniSat Satman 850 Smiley alu + adapter 40mm

Niemiecka, aluminiowa antena podświetlana firmy TechniSat o nazwie Satman 850...

540 zł Więcej...
reklama