reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Superładowarki Tesli pokryją całą Europę w 2019

dodano: 2018-12-29 16:00
autor: JK | źródło: Tesla (Elon Musk Twitter)

Tesla_Supercharger_360px.jpg Elon Musk - prezes Tesli na Twitterze potwierdził, że jego firma zamierza pokryć całą Europę siecią superładowarek Tesli do końca 2019 r. Superchargery Tesli miałyby się pojawić w całej Europie: od Irlandii po Kijów, od Norwegii po Turcję - zapowiedział Elon Musk. Czy trafią też do Polski? Na razie jest z nim gorzej jak marnie - tylko 4 egzemplarze na cały kraj! 

Supercharger_tesla_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Jeśli ktoś spojrzałby na mapę superładowarek Tesli to pomyślałby, że coś tu jest nie tak! 

W Polsce Superchargery Tesli postawiono tylko w 4 lokalizacjach: w Katowicach, Kostomłotach, Poznaniu i Ciechocinku, a to z całym szacunkiem śmieszna liczba, zarówno dla Tesli, jak i dla kraju w którym rząd mówi o 1 mln aut elektrycznych. Z planów i map wynika, ze w Polsce będzie 8 stacji Supercharger Tesli, a na Ukrainie 2 superładowarki - też postęp!

Sieć superładowarek Tesli  jest rozwinięta przede wszystkim na Zachodzie, bo tam jeździ stosunkowo dużo drogich aut elektrycznych Tesli. W krajach nadbałtyckich, na Ukrainie, w Rumunii czy Bułgarii nie ma ani jednej ładowarki Tesli, a to też chyba Europa.

 Musk zdecydował, że Tesla zamierza stawiać więcej superładowarek w miastach. Tesla ma przekonywać właścicieli budynków, by umieścić więcej ładowarek w blokach mieszkalnych i w ten sposób ułatwić życie użytkownikom aut Tesli.

Tesla zamierza zbudować pierwsze Superchargery w Afryce w 2020 r.


 

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...

Kamera SJCAM SJ8 PRO

980 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

459 zł Więcej...
reklama