reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Superładowarki Tesli pokryją całą Europę w 2019

dodano: 2018-12-29 16:00
autor: JK | źródło: Tesla (Elon Musk Twitter)

Tesla_Supercharger_360px.jpg Elon Musk - prezes Tesli na Twitterze potwierdził, że jego firma zamierza pokryć całą Europę siecią superładowarek Tesli do końca 2019 r. Superchargery Tesli miałyby się pojawić w całej Europie: od Irlandii po Kijów, od Norwegii po Turcję - zapowiedział Elon Musk. Czy trafią też do Polski? Na razie jest z nim gorzej jak marnie - tylko 4 egzemplarze na cały kraj! 

Supercharger_tesla_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Jeśli ktoś spojrzałby na mapę superładowarek Tesli to pomyślałby, że coś tu jest nie tak! 

W Polsce Superchargery Tesli postawiono tylko w 4 lokalizacjach: w Katowicach, Kostomłotach, Poznaniu i Ciechocinku, a to z całym szacunkiem śmieszna liczba, zarówno dla Tesli, jak i dla kraju w którym rząd mówi o 1 mln aut elektrycznych. Z planów i map wynika, ze w Polsce będzie 8 stacji Supercharger Tesli, a na Ukrainie 2 superładowarki - też postęp!

Sieć superładowarek Tesli  jest rozwinięta przede wszystkim na Zachodzie, bo tam jeździ stosunkowo dużo drogich aut elektrycznych Tesli. W krajach nadbałtyckich, na Ukrainie, w Rumunii czy Bułgarii nie ma ani jednej ładowarki Tesli, a to też chyba Europa.

 Musk zdecydował, że Tesla zamierza stawiać więcej superładowarek w miastach. Tesla ma przekonywać właścicieli budynków, by umieścić więcej ładowarek w blokach mieszkalnych i w ten sposób ułatwić życie użytkownikom aut Tesli.

Tesla zamierza zbudować pierwsze Superchargery w Afryce w 2020 r.


 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zabezpieczenie przepięciowe Opticum

Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe wtyk F/ gniazdo F.

15 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 700HD

AB CryptoBox 700HD to tani satelitarny dekoder HD oparty na...

235 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama