reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UA|TV zaczynać działać w Warszawie

dodano: 2018-12-30 12:02
autor: RO | źródło: ukrinform.ru

UA|TV W przededniu wejścia w 2019 rok, kanały telewizyjne chętniej chwalą się swoimi osiągnięciami. Międzynarodowy kanał informacyjny z Ukrainy UA|TV ma powód do wielkiego świętowania. Pod koniec 2018 roku nadawca wraz z agencją Ukrinform otworzył pierwszą swoją placówkę za granicą. Znajduje się ona w Warszawie i już funkcjonuje.

UPC Warszawa internet światłowód 1 Gb/s


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Dla nas jest to nowe doświadczenie, rok pracy i negocjacji. Postanowiliśmy zacząć od Polski – to nasz sąsiad, bliski pod względem duchowym i tradycji oraz ukraińskiej diaspory w tym kraju i niewykluczone, czy nie największej na świecie. Oprócz tego, łatwo było znaleźć ukraińskich korespondentów. UA|TV w Polsce przedstawia Jurij Banachiewicz, korespondent Ukrinform. On już wiele lat żyje w Warszawie, a operator Igor Antoniuk prawie sześć lat pracował w placówkach największych ukraińskich kanałów w Londynie, Waszyngtonie, Berlinie i Warszawie

- opowiada szefowa działu międzynarodowej informacji, Warwara Mirankowa.

Trzymamy się swojego kursu – opowiadamy światu o Ukrainie, podkreślamy życie naszej diaspory w Polsce, wydarzenia i przedsięwzięcia powiązane z Ukrainą, wizyty liderów. Dzięki zespołowi, pracującemu w naszej placówce, możemy znaleźć ciekawe historie, nieznane ogółowi społeczeństwa, jednak korespondenci o nich wiedzą, ponieważ nie pierwszy rok żyją w Polsce i mają wielu tu znajomych. Łatwiej jest im być na bieżąco, niż dziennikarzom przyjeżdżającym do Warszawy z Kijowa raz na rok w podróży służbowej na kilka dni

- wyjaśniła Warwara Mirankowa.


Warszawski oddział UATV działa zgodnie z tymi samymi standardami dziennikarskimi, co kanał telewizyjny oraz ma ten sam cel – mówić o Ukrainie. Podkreślono, że nadawca ciągle pracuje nad rozszerzeniem sieci biur na świecie.

UA|TV jest transmitowany w nieszyfrowanym przekazie satelitarnym (FTA) z Eutelsat Hot Bird 13C (13°E), częstotliwość 10,930 GHz, pol. H (SR: 30000, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK). Stację mogą oglądać abonenci polskich platform satelitarnych nc+ i Cyfrowy Polsat, a także widzowie posiadający indywidualne zestawy odbiorcze.

Źródło: ukrinform.ru

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

269 zł Więcej...

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

820 zł Więcej...
reklama