reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UA|TV zaczynać działać w Warszawie

dodano: 2018-12-30 12:02
autor: RO | źródło: ukrinform.ru

UA|TV W przededniu wejścia w 2019 rok, kanały telewizyjne chętniej chwalą się swoimi osiągnięciami. Międzynarodowy kanał informacyjny z Ukrainy UA|TV ma powód do wielkiego świętowania. Pod koniec 2018 roku nadawca wraz z agencją Ukrinform otworzył pierwszą swoją placówkę za granicą. Znajduje się ona w Warszawie i już funkcjonuje.

UPC Warszawa internet światłowód 1 Gb/s


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Dla nas jest to nowe doświadczenie, rok pracy i negocjacji. Postanowiliśmy zacząć od Polski – to nasz sąsiad, bliski pod względem duchowym i tradycji oraz ukraińskiej diaspory w tym kraju i niewykluczone, czy nie największej na świecie. Oprócz tego, łatwo było znaleźć ukraińskich korespondentów. UA|TV w Polsce przedstawia Jurij Banachiewicz, korespondent Ukrinform. On już wiele lat żyje w Warszawie, a operator Igor Antoniuk prawie sześć lat pracował w placówkach największych ukraińskich kanałów w Londynie, Waszyngtonie, Berlinie i Warszawie

- opowiada szefowa działu międzynarodowej informacji, Warwara Mirankowa.

Trzymamy się swojego kursu – opowiadamy światu o Ukrainie, podkreślamy życie naszej diaspory w Polsce, wydarzenia i przedsięwzięcia powiązane z Ukrainą, wizyty liderów. Dzięki zespołowi, pracującemu w naszej placówce, możemy znaleźć ciekawe historie, nieznane ogółowi społeczeństwa, jednak korespondenci o nich wiedzą, ponieważ nie pierwszy rok żyją w Polsce i mają wielu tu znajomych. Łatwiej jest im być na bieżąco, niż dziennikarzom przyjeżdżającym do Warszawy z Kijowa raz na rok w podróży służbowej na kilka dni

- wyjaśniła Warwara Mirankowa.


Warszawski oddział UATV działa zgodnie z tymi samymi standardami dziennikarskimi, co kanał telewizyjny oraz ma ten sam cel – mówić o Ukrainie. Podkreślono, że nadawca ciągle pracuje nad rozszerzeniem sieci biur na świecie.

UA|TV jest transmitowany w nieszyfrowanym przekazie satelitarnym (FTA) z Eutelsat Hot Bird 13C (13°E), częstotliwość 10,930 GHz, pol. H (SR: 30000, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK). Stację mogą oglądać abonenci polskich platform satelitarnych nc+ i Cyfrowy Polsat, a także widzowie posiadający indywidualne zestawy odbiorcze.

Źródło: ukrinform.ru

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Antena Televes Ellipse UHF

Antena Televes Ellipse kierunkowa do stabilnego odbioru UHF (DVB-T) z...

379 zł Więcej...
reklama