reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Opoka.tv zakończyła nadawanie

dodano: 2018-12-31 16:55
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Opoka TV Zgodne z wcześniejszymi zapowiedziami, w nocy z 31 grudnia 2018 roku na 1 stycznia 2019 roku nadawanie zakończyła Familijna Telewizja Muzyczna Opoka.tv, której nadawcą była spółka Dla Jezusa z Siemianowic Śląskich. Kanał ten obecny był na rynku od 2008 roku. Stacja ta dostępna była w rozdzielczościach standardowej i wysokiej (Opoka.tv HD) w sieciach kablowych i IPTV, takich jak m.in. Sat Film, Telpol/Joy TV, Jambox czy WP Pilot.

Opoka.tv Opoka TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, iż internetowa telewizja Opoka.tv była dostępna od 2008 roku (więcej tutaj). Na przełomie 2013 i 2014 roku pojawiły się zapowiedzi startu pełnowymiarowego kanału prezentującego muzykę chrześcijańską, który miał powstać na bazie radia Opoka.fm (więcej tutaj i tutaj). Stacja w ofertach pierwszych operatorów pojawiła się w 2014 roku (więcej tutaj). W 2015 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) udzieliła spółce Dla Jezusa z Siemianowic Śląskich koncesji na rozpowszechnianie w sieciach telekomunikacyjnych programu telewizyjnego pod nazwą Familijna Telewizja Muzyczna Opoka.tv (więcej tutaj). W październiku 2018 roku nadawca poinformował o zakończeniu nadawana tej stacji (więcej tutaj).

Stacja dostępna była w rozdzielczościach standardowej i wysokiej w sieciach kablowych i IPTV, takich jak m.in. Sat Film (więcej tutaj), Telpol/Joy TV (więcej tutaj), Jambox (więcej tutaj) czy WP Pilot (więcej tutaj). Wersje SD i HD kanału miały identyczne ramówki. Nadawca planował nadawanie satelitarne, ale nie udało mu się tego zrealizować (więcej tutaj i tutaj).

W ramówce stacji prezentowane były polskie i zagraniczne teledyski wykonawców CCM, wywiady i dyskusje z artystami tego nurtu, nowości i ciekawostki CCM, audycje o tematyce religijnej - modlitwy i katechezy, a także filmy dokumentalne, animowane i fabularne, audycje rozrywkowe, poradnicze, dla dzieci i młodzieży, realizujące wyspecjalizowany charakter programu (muzyczno-familijny o tematyce chrześcijańskiej) (więcej tutaj i tutaj). W programie promowane były wartości chrześcijańskie i prorodzinne (więcej tutaj).
 
Jedną z gwiazd kanału Opoka.tv jest modelka, wokalistka, aktorka, scenarzystka i prezenterka Maja Iga, foto: Dla Jezusa
Jedną z gwiazd kanału Opoka.tv jest modelka, wokalistka, aktorka, scenarzystka i prezenterka Maja Iga, foto: Dla Jezusa

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

829 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

459 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum Nytro Box Plus HEVC/LAN

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C/LAN z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

119 zł Więcej...
reklama