LSK: Pałac Bydgoszcz - ŁKS Łódź w Polsacie Sport

dodano: 2019-01-04 12:35
autor: Janusz Sulisz | źródło: polsatsport.pl

Liga Siatkówki Kobiet Polsat Sport siatkówka Czas na pierwszy akord związany z żeńską siatkówką ligową w 2019 roku. Jako pierwsze na parkiet w styczniowych zmaganiach wybiegną zawodniczki Pałacu Bydgoszcz oraz ŁKS-u Łódź. Oba zespoły znajdują się w czubie tabeli, toteż zapowiada się bardzo ciekawe widowisko. Transmisja meczu Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - ŁKS Commercecon Łódź w Polsacie Sport.

Chemik Police Liga Siatkówki Kobiet Liga Mistrzyń CEV siatkówka

Siatkarki z województwa kujawsko-pomorskiego zakończyły 2018 rok zwycięstwem u siebie z Radomką Radom 3:1 i będą chciały w podobnym stylu wejść w nowy rok kalendarzowy. Bydgoszczanki plasują się na piątym miejscu z bilansem siedmiu zwycięstw oraz czterech porażek. O ósmy triumf i pomyślną inaugurację poświątecznych zmagań będzie jednak bardzo trudno, ponieważ nad Brdę zawita ŁKS Commercecon Łódź.

Ekipa z centralnej Polski plasuje się na podium Ligi Siatkówki Kobiet, mając tyle samo punktów co wicelider z Rzeszowa oraz pięć oczek straty do prowadzącego Chemika Police. To właśnie z mistrzyniami kraju łodzianki mierzyły się tuż przed świętami Bożego Narodzenia, przegrywając 0:3. Była to dopiero druga porażka ŁKS-u w tym sezonie.

Wartość podkreślić, że pierwsza kolejka w 2019 roku będzie zarazem początkiem rundy rewanżowej. Pierwsze starcie obu drużyn dostarczyło wielu emocji i zakończyło się wygraną wicemistrzyń Polski 3:2. Kto okaże się lepszy w 12. serii gier?

W niedzielę 6 stycznia mecz #Volley Wrocław - E.Leclerc Radomka Radom.
Przed świąteczną przerwą w lidze zarówno #VolleyWrocław, jak i E.Leclerc Radomka Radom przegrały swoje spotkania. Wrocławianki w trzech setach uległy świetnie dysponowanym siatkarkom Developresu SkyRes Rzeszów, a radomianki uległy 1:3 Bankowi Pocztowemu Bydgoszcz.