reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Historia, kultura i kolory orientu w Planete+

dodano: 2019-01-04 21:31 | aktualizacja: 2019-01-04 22:45
autor: Janusz Sulisz | źródło: nc+

Wielki-Mur-z-gory-planete-360px.jpg Styczeń to idealny moment na orientalną wyprawę – kiedy w Polsce słota, chętnie uciekamy do krajów pełnych kolorów i aromatów. W taką podróż swoich widzów zabiorą stacje Planete+ i Kuchnia+. W styczniowe poniedziałki Planete+ przedstawi fascynującą historię cywilizacji Chin, zdradzi tajemnice Muru Chińskiego i zapierającego dech w piersiach Parku Narodowego Zhangjiajie.

Laos-z-gory-planete-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Z kolei w weekendowe popołudnia stacja pokaże bogactwo i różnorodność azjatyckich krajów za sprawą podniebnych wypraw nad Laosem, Wietnamem, Tajlandią, Chinami, Koreą i Japonią. Azja to nie tylko nowoczesne i tętniące życiem miasta, piękne świątynie oraz nieziemskie krajobrazy, ale także prawdziwy tygiel kulinarny. 

Filmy w Planete+ zostaną zaprezentowane w dwóch blokach tematycznych:
  • Azja z góry: sobota-niedziela o godz. 17:00
  • Historia Chin: w poniedziałki o godz. 22:00.

 „Laos z góry” prezentuje panoramę kraju, który w XX wieku był najbardziej bombardowanym rejonem świata i do dziś odbudowuje się z wojennych ran. Premiera 5 stycznia o godz. 17:00.

„Wietnam z góry” tu widzowie przeniosą się w świat tętniących życiem miast, odwiecznych buddyjskich świątyń, targów na wodzie, fenomenalnych krajobrazów wybrzeża oraz gęstej i wiecznie zielonej dżungli. Premiera 6 stycznia o godz. 17:00.

High-tech i pierwotne piękno Korei Południowej, jednego z najbardziej rozwiniętych krajów świata, zobaczymy w obiektywie brytyjskich dokumentalistów w „Korei z góry”. Premiera: 12 stycznia o godz. 17:00.

Dwuodcinkowa seria „Japonia z góry” przeniesie widzów z kolei nad cztery główne wyspy Japonii, odkrywając zarówno starożytną, jak i nowoczesną historię oraz wyjątkową kulturę tego kraju. Premiera 19 stycznia o godz. 17:00.
 
Tajlandia z góry
„Tajlandia z góry” w Planete+


„Tajlandia z góry” ukazuje natomiast popularną turystyczną destynację z innej perspektywy: to propozycja dla wszystkich, którzy chcą się przekonać, jak wygląda „raj na Ziemi” z lotu ptaka. Premiera 26 stycznia o godz. 17:00.

W poniedziałkowe wieczory wraz z Planete+ widzowie wybiorą się także w podróż do przeszłości chińskiego imperium. Dokument „Wielki Mur z góry” to uchwycenie z lotu ptaka jednej z największych budowli wzniesionych przez człowieka, budowli, która jest namacalnym dowodem triumfu dynastii Ming od Morza Żółtego aż po zachodnie krańce pustyni Gobi. Premiera 7 stycznia o godz. 22:00.
 
„Lot nad chińskim Avatarem” w Planete+


„Lot nad chińskim Avatarem” zabiera widza w zapierającą dech w piersiach podróż do Parku Narodowego Zhangjiajie, który zainspirował twórców kinowego hitu „Avatar”. Ta niezapomniana przygoda przybliży historię powstania 200-metrowych skalnych słupów i odkryje magię tego odosobnionego zakątka, znajdującego się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Premiera 14 stycznia o godz. 22:00.

Z kolei dzięki trzyczęściowej serii „Chiny - początek potęgi” poznamy historię powstania i trwania jedynej cywilizacji, która nieprzerwanie od 2000 lat rozwija się na niemal tym samym, niepodzielnym terytorium.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...