reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Historia, kultura i kolory orientu w Planete+

dodano: 2019-01-04 21:31 | aktualizacja: 2019-01-04 22:45
autor: Janusz Sulisz | źródło: nc+

Wielki-Mur-z-gory-planete-360px.jpg Styczeń to idealny moment na orientalną wyprawę – kiedy w Polsce słota, chętnie uciekamy do krajów pełnych kolorów i aromatów. W taką podróż swoich widzów zabiorą stacje Planete+ i Kuchnia+. W styczniowe poniedziałki Planete+ przedstawi fascynującą historię cywilizacji Chin, zdradzi tajemnice Muru Chińskiego i zapierającego dech w piersiach Parku Narodowego Zhangjiajie.

Laos-z-gory-planete-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Z kolei w weekendowe popołudnia stacja pokaże bogactwo i różnorodność azjatyckich krajów za sprawą podniebnych wypraw nad Laosem, Wietnamem, Tajlandią, Chinami, Koreą i Japonią. Azja to nie tylko nowoczesne i tętniące życiem miasta, piękne świątynie oraz nieziemskie krajobrazy, ale także prawdziwy tygiel kulinarny. 

Filmy w Planete+ zostaną zaprezentowane w dwóch blokach tematycznych:
  • Azja z góry: sobota-niedziela o godz. 17:00
  • Historia Chin: w poniedziałki o godz. 22:00.

 „Laos z góry” prezentuje panoramę kraju, który w XX wieku był najbardziej bombardowanym rejonem świata i do dziś odbudowuje się z wojennych ran. Premiera 5 stycznia o godz. 17:00.

„Wietnam z góry” tu widzowie przeniosą się w świat tętniących życiem miast, odwiecznych buddyjskich świątyń, targów na wodzie, fenomenalnych krajobrazów wybrzeża oraz gęstej i wiecznie zielonej dżungli. Premiera 6 stycznia o godz. 17:00.

High-tech i pierwotne piękno Korei Południowej, jednego z najbardziej rozwiniętych krajów świata, zobaczymy w obiektywie brytyjskich dokumentalistów w „Korei z góry”. Premiera: 12 stycznia o godz. 17:00.

Dwuodcinkowa seria „Japonia z góry” przeniesie widzów z kolei nad cztery główne wyspy Japonii, odkrywając zarówno starożytną, jak i nowoczesną historię oraz wyjątkową kulturę tego kraju. Premiera 19 stycznia o godz. 17:00.
 
Tajlandia z góry
„Tajlandia z góry” w Planete+


„Tajlandia z góry” ukazuje natomiast popularną turystyczną destynację z innej perspektywy: to propozycja dla wszystkich, którzy chcą się przekonać, jak wygląda „raj na Ziemi” z lotu ptaka. Premiera 26 stycznia o godz. 17:00.

W poniedziałkowe wieczory wraz z Planete+ widzowie wybiorą się także w podróż do przeszłości chińskiego imperium. Dokument „Wielki Mur z góry” to uchwycenie z lotu ptaka jednej z największych budowli wzniesionych przez człowieka, budowli, która jest namacalnym dowodem triumfu dynastii Ming od Morza Żółtego aż po zachodnie krańce pustyni Gobi. Premiera 7 stycznia o godz. 22:00.
 
„Lot nad chińskim Avatarem” w Planete+


„Lot nad chińskim Avatarem” zabiera widza w zapierającą dech w piersiach podróż do Parku Narodowego Zhangjiajie, który zainspirował twórców kinowego hitu „Avatar”. Ta niezapomniana przygoda przybliży historię powstania 200-metrowych skalnych słupów i odkryje magię tego odosobnionego zakątka, znajdującego się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Premiera 14 stycznia o godz. 22:00.

Z kolei dzięki trzyczęściowej serii „Chiny - początek potęgi” poznamy historię powstania i trwania jedynej cywilizacji, która nieprzerwanie od 2000 lat rozwija się na niemal tym samym, niepodzielnym terytorium.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

1 590 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X - odbiornik UHD 4K...

519 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 Combo dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

479 zł Więcej...
reklama