Skoki: PŚ w Predazzo. Transmisje w TVP i Eurosporcie

dodano: 2019-01-07 11:42
autor: Janusz Sulisz | źródło: sport.tvp.pl

Kamil Stoch Eurosport Puchar Świata w skokach narciarskich wraca do Włoch. Zawody odbędą się w sobotę (12 stycznia) i w niedzielę (13 stycznia). Gdzie obejrzeć konkursy? Jak zwykle w TVP i Eurosporcie.

Eurosport
Skoki narciarskie Kamil Stoch Eurosport

„Ciao Italia!" – mogą powiedzieć skoczkowie.
Po siedmiu latach Puchar Świata ponownie odbędzie się we Włoszech. Ze skoczniami w Predazzo znakomite wspomnienia mają Polacy. W 2003 roku dwa złote medale mistrzostw świata wywalczył Adam Małysz. Dziesięć lat później pierwszy wielki sukces odniósł tam Kamil Stoch – również wywalczył tytuł na czempionacie globu. Z kolei drużyna w składzie z nim, Piotrem Żyłą, Maciejem Kotem i Dawidem Kubacki zdobyła historyczny brąz.

Stoch jest ostatnim zwycięzcą zawodów Pucharu Świata w Predazzo. Na Trampolino Dal Ben zwyciężył 5 lutego 2012. Dwa triumfy w cyklu na tej skoczni odniósł też Adam Małysz – działo się to tuż przed świętami Bożego Narodzenia 2001

W tym sezonie faworytem będzie oczywiście Ryoyu Kobayashi, który ma za sobą znakomity występ w Turnieju Czterech Skoczni. O kolejne podium w tym sezonie powalczy Dawid Kubacki. Być może odbudują się polscy liderzy grudnia: Stoch i Piotr Żyła.