WTA Hobart w TVP Sport: Linette w 1/8 finału

dodano: 2019-01-08 13:09 | aktualizacja: 2019-01-08 14:41
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP Sport/satkurier.pl

TVP Sport Magda Linette Magda Linette awansowała do 1/8 finału turnieju WTA na kortach twardych w Hobart (pula nagród 250 tys. dol.). Polka dostała się do głównego turnieju z kwalifikacji z trudem ograła wyżej notowaną i rozstawioną z nr 4 Greczynkę Marię Sakkari 3:6, 6:2, 6:4. Magda Linette teraz zagra z Belgijką Greetje Minnen - transmisja w TVP Sport.

Magda Linette TVP Sport WTA

Mecz z Greczynką nie szedł po myśli Linette, która w 4. gemie aż 3 razy musiała się bronić przed przełamaniem. Wówczas jeszcze wyszła z opresji, ale przy stanie 2:3 już jej się to nie udało. Ostatecznie skończyło się porażką w 1 secie (3:6).

Potem Linette przycisnęła Sakkari od początku 2. seta i pewnie wygrała (6:2). Losy decydującego 3. seta ważyły się do końca. Ostatecznie Linette wygrała breaka na wagę zwycięstwa w ostatnim gemie. Mecz trwał 2 godziny. Linette zajmuje 86. miejsce w rankingu WTA, a Sakkari jest sklasyfikowana o 45 miejsc wyżej. Wcześniej nie grały ze sobą - to cenna wygrana.

O ćwierćfinał 26-letnia Magda Linette zagra z kwalifikantką, która jest na 346. miejscu na światowej liście - Belgijką Greetje Minnen. Jest szansa, że Linette sobie z nią poradzi i to szybciej niż z Sakkari.

Transmisja meczu w środę 9 stycznia od godz. 8:00 w TVP Sport.