reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Grupa PPF nie kupi bułgarskiej Nova

dodano: 2019-01-08 10:31
autor: Anita Kaźmierska | źródło: parabola.cz

Nova Bułgaria Czeska PPF Group nie kupi jednak bułgarskiej grupy telewizyjnej Nova. Przypomnijmy, że w lutym ub.r. szwedzka spółka medialna Modern Times Group (MTG) podpisała umowę sprzedaży 95 proc. udziałów w Nova Broadcasting Group w Bułgarii do czeskiej PPF Group, spółki inwestycyjnej kontrolowanej przez Petra Kellnera. PPF nie kupi też pozostałych 5 proc. udziałów od Eastern European Media Holdings.

Nova Bułgaria


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Powodem braku zamknięcia transakcji jest brak zgody ze strony bułgarskiego urzędu antymonopolowego. MTG rozpoczęło już negocjacje, aby sprzedać swoje udziały w największej komercyjnej grupie medialnej w Bułgarii, z innymi oferentami. Grupa MTG miałaby być w marcu 2019 roku podzielona na dwie spółki - MTG i NENT Group. Bułgarska Nova pozostanie częścią MTG do momentu zakończenia sprzedaży.

PPF Group będzie nadal rozwijać aktywa telekomunikacyjne w Telenor w Bułgarii w ramach nabycia aktywów telekomunikacyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej, a dokładnie na Węgrzech, w Bułgarii, Czarnogórze i Serbii.

Źródło: parabola.cz

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel Cablink 9xGI-16S czarny 10m

Włoski, 9-żyłowy przewód koncentryczny 75 Ohm Cablink 9xGI-16S - tu...

220 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

630 zł Więcej...
reklama