reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Największe kablówki będą musiały udostępnić konkurentom swoje sieci

dodano: 2019-01-11 11:32
autor: Anita Kaźmierska | źródło: UKE/cyfrowa.rp.pl/satkurier.pl

Urząd Komunikacji Elektronicznej UKE Urząd Komunikacji Elektronicznej rozpoczął konsultacje projektów decyzji określających warunki zapewnienia dostępu do infrastruktury telekomunikacyjnej w zakresie kabli telekomunikacyjnych. Dotyczy to następujących operatorów: Netia, UPC Polska, Multimedia Polska, Vectra, Inea i Toya. Oznacza to, że największe kablówki w kraju prawdopodobnie już od czerwca br. będą musiały udostępnić konkurentom swoje sieci w blokach.

UKE kabel kablówka sieć infrastruktura


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zawarte w rozstrzygnięciach warunki dostępu do infrastruktury telekomunikacyjnej w zakresie kabli telekomunikacyjnych w budynkach wielorodzinnych stanowią uniwersalny zbiór zasad i reguł ubiegania się o dostęp do kabli telekomunikacyjnych. Według UKE, projektowana regulacja ma odpowiadać potrzebom przedsiębiorców telekomunikacyjnych, a jednocześnie nie zakłócać funkcjonowania operatorów infrastruktury. Pod konsultacje poddano również narzędzie, które będzie służyć przedsiębiorcom telekomunikacyjnym do wyznaczania opłat za dostęp.

Prezes UKE zwraca się do uczestników konsultacji o rzeczowe i konstruktywne uwagi poparte argumentami merytorycznymi - tam gdzie to możliwe - popartymi dowodami o charakterze policzalnym, które pomogą opracować uniwersalne i optymalne dla wszystkich uczestników rynku warunki dostępu do infrastruktury. Urząd nie wyklucza przeprowadzenia drugiej tury konsultacji.

Co to oznacza dla abonentów?
Jak zapewnia UKE, po wprowadzeniu regulacji będą oni mieli szybszy dostęp do alternatywnego dostawcy usług. Przykładowo abonent posiadający w domu jedno gniazdko i jeden kabel operatorski będzie mógł skorzystać z pakietu usług innego operatora albo pojedynczej usługi jednego operatora. Natomiast w budynkach nowszych, powstających po 2012 roku, będzie mogło zdarzyć się tak, że kto inny będzie dostarczał nam internet, kto inny telewizję, a kto inny telefon.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Adapter DisplayPort (męski) na HDMI (żeński) UGREEN 4K

Adapter (przejściówka) DisplayPort (męski) na HDMI (żeński) UGREEN 4K

49 zł Więcej...

Konwerter Monoblock Twin 6° Opticum LMTP-04H

Tania wersja konwertera Universal Monoblock Twin marki Opticum (6 stopni...

79 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...
reklama