reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

C4 przejmuje sieć muzyczną The Box

dodano: 2019-01-11 19:16
autor: RO | źródło: a516digital.com

The Box Plus Network Brytyjski nadawca Channel 4 przejął pełną kontrolę nad operatorem kanałów muzycznych i rozrywkowych The Box Plus Network. Wcześniej wspólnie z wydawnictwem i grupą radiową Bauer Media obsługiwał kanały The Box, 4Music, Box Hits, Box Upfront, a także wersje telewizyjne KISS, Magic i Kerrang!.

Box Kerrang Magic 4Music Kiss Upfront


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Channel 4 potwierdził, że kupił pozostałe 50% udziałów w sieci, które wcześniej posiadał Bauer Media Group. Od 2007 roku wiodący nadawca w Wielkiej Brytanii posiadał 50% akcji w spółce typu joint venture.

Nadawca powiedział w oświadczeniu, że nabycie pełnego prawa do własności umożliwi mu zwiększenie wartości The Box Plus Network i rozbudowanie portfolio Channel 4.

Dla 4Music w kwietniu 2018r. wprowadzono zmianę tematyczną. Z kanału muzycznego przeszedł na gatunek rozrywkowy, natomiast pozostałe 6 stacji nadal są dedykowane muzyce.

Ta transakcja przenosi największą i najlepiej oglądaną telewizję muzyczną w pełni do rodziny Channel 4. W ramach szerszego portfolio będziemy współpracować z zespołem zarządzającym The Box Plus Network w celu zwiększenia wartości nabytych aktywów. Te przejęcie stanowi część naszej strategii, by zwiększyć zaangażowanie wśród widowni młodzieżowej

- powiedział dyrektor operacyjny Channel 4 i członek zarządu The Box Plus Network, Keith Underwood.

Channel 4 jest najlepszym miejscem do wykorzystania pełnego potencjału The Box Plus Network, ponieważ 4Music coraz bardziej idzie w kierunku szerszej rozrywki. Będziemy kontynuować licencjonowanie naszych marek muzycznych KISS, Magic i Kerrang! oraz chciałbym podziękować Matt Rennie i jego utalentowanemu zespołowi za świetną pracę i przekazać najlepsze życzenia na przyszłość

- powiedział dyrektor generalny Bauer UK i European Radio, Paul Keenan.


W grudniu 2018r. sieć The Box Plus Network przeszła na nową pojemność satelity Astra 2G (28,2°E) w wiązce ogólnoeuropejskiej, co doprowadziło do zaszyfrowania 4Music. Na tym etapie nie wiadomo, jak przejęcie będzie miało wpływ na sposób dystrybucji pozostałych kanałów, które obecnie udostępniono w FTA dla całej Europy.

Źródło: a516digital.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

389 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...
reklama