reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Brexit: Discovery przenosi centralę pay-tv do Amsterdamu

dodano: 2019-01-13 17:52 | aktualizacja: 2019-01-14 11:01
autor: Janusz Sulisz | źródło: broadbandtvnews

Katarzyna Kieli Discovery Discovery Communications zamierza utworzyć w Holandii europejską centralę operacyjną dla swoich kanałów płatnej telewizji. W związku z brytyjskim planem opuszczenia Unii Europejskiej - znanego jako Brexit, Discovery ubiegało się o unijne licencje w Holandii na portfolio kanałów w całej Europie. To kolejny negatywny dla Londynu skutek Brexitu dotyczący rynku medialnego: nadawcy uciekają z Wielkiej Brytanii.

Discovery


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Discovery ma siedzibę w Holandii od 1989 roku, kiedy to firma uruchomiła swój pierwszy kanał telewizyjny w kraju - Discovery Channel. Portfolio marek Discovery w Holandii składa się z 8 kanałów, w tym Discovery, TLC, ID i Eurosport.
 

- Ta decyzja zapewnia ciągłość naszych usług dla widzów w całej Europie. Ta zmiana oznacza, że ​​w Amsterdamie utworzonych zostanie kilka nowych posad, a wiele osób przeniesie się z Londynu do Amsterdamu - napisano w oświadczeniu.

JB Perrette, prezes i dyrektor generalny Discovery International, powiedział:

- Holenderski rząd i organy regulacyjne były wspaniałym partnerem w naszych rozmowach z nimi dotyczących naszego portfela płatnej telewizji w UE. Wykazali się ogromnym zaangażowaniem i zrozumieniem naszych potrzeb biznesowych. Stworzyli także odpowiednią stabilność i warunki, aby stworzyć dynamiczne treści i kreatywne centrum, które spełnia potrzeby i życzenia Europy. Chciałbym im podziękować za miłą współpracę podczas tego procesu.

Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor generalna Discovery EMEA, przekazała:

- Od wielu lat posiadamy ważną bazę w Holandii z naszym biurem w Amsterdamie. Jest to dynamiczny rynek i oczekuję dalszego pogłębienia naszych relacji z Holandią poprzez utworzenie centrali płatnej telewizji dla naszych europejskich kanałów.

- Discovery utrzymuje duże centrum w Wielkiej Brytanii i odnowiło długoterminowo dzierżawę swojego głównego londyńskiego biura w zachodnim Londynie, w którym mieści się ponad 1000 osób - dodał nadawca w oświadczeniu.

Discovery utrzymuje brytyjskie licencje na swoje 16 kanałów w kraju i posiada udziały w UKTV, All3 Media Group i Play Sports Group.

Discovery dołącza do innych międzynarodowych nadawców, którzy przenoszą część swoich europejskich interesów z Londynu, w tym Turner Broadcasting System i NBC Universal. BBC prowadzi rozmowy z władzami irlandzkimi i holenderskimi, aby uzyskać licencje na nadawanie dla swoich międzynarodowych usług. WarnerMedia podobno rozmawia z niemieckimi władzami medialnymi. Także Sony Pictures Television będzie również musiało znaleźć nowy dom dla swoich europejskich kanałów.

Viacom International Media Networks uzyskał licencje w Holandii na swój pakiet kanałów skierowanych do widzów we Francji i Danii.

21st Century Fox zawsze posiadał licencje na National Geographic Channel i Nat Geo Wild w Hiszpanii, a także holenderskie wersje Fox i National Geographic Channel przeznaczone dla Flandrii, holenderskojęzycznej części Belgii. Viceland korzysta z holenderskiej licencji na swój holenderski i belgijski (holenderski) kanał.

Źródło: broadbandtvnews.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Transmiter HDMI Megasat Premium do max. 100m

Bezprzewodowy transmiter HDMI firmy Megasat. Urządzenie pozwala na przesłanie na...

670 zł Więcej...

Moduł Conax Smit CAM

Tania wersja modułu CI dla skandynawskiego systemu Conax marki Smit....

139 zł Więcej...

Konwerter Unicable Opticum Legacy Twin LNB SCR2 UNC2

Rewolucja w instalacjach antenowych - konwerter Unicable Legacy 0,1dB marki...

159 zł Więcej...
reklama