reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Brexit: Discovery przenosi centralę pay-tv do Amsterdamu

dodano: 2019-01-13 17:52 | aktualizacja: 2019-01-14 11:01
autor: Janusz Sulisz | źródło: broadbandtvnews

Katarzyna Kieli Discovery Discovery Communications zamierza utworzyć w Holandii europejską centralę operacyjną dla swoich kanałów płatnej telewizji. W związku z brytyjskim planem opuszczenia Unii Europejskiej - znanego jako Brexit, Discovery ubiegało się o unijne licencje w Holandii na portfolio kanałów w całej Europie. To kolejny negatywny dla Londynu skutek Brexitu dotyczący rynku medialnego: nadawcy uciekają z Wielkiej Brytanii.

Discovery


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Discovery ma siedzibę w Holandii od 1989 roku, kiedy to firma uruchomiła swój pierwszy kanał telewizyjny w kraju - Discovery Channel. Portfolio marek Discovery w Holandii składa się z 8 kanałów, w tym Discovery, TLC, ID i Eurosport.
 

- Ta decyzja zapewnia ciągłość naszych usług dla widzów w całej Europie. Ta zmiana oznacza, że ​​w Amsterdamie utworzonych zostanie kilka nowych posad, a wiele osób przeniesie się z Londynu do Amsterdamu - napisano w oświadczeniu.

JB Perrette, prezes i dyrektor generalny Discovery International, powiedział:

- Holenderski rząd i organy regulacyjne były wspaniałym partnerem w naszych rozmowach z nimi dotyczących naszego portfela płatnej telewizji w UE. Wykazali się ogromnym zaangażowaniem i zrozumieniem naszych potrzeb biznesowych. Stworzyli także odpowiednią stabilność i warunki, aby stworzyć dynamiczne treści i kreatywne centrum, które spełnia potrzeby i życzenia Europy. Chciałbym im podziękować za miłą współpracę podczas tego procesu.

Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor generalna Discovery EMEA, przekazała:

- Od wielu lat posiadamy ważną bazę w Holandii z naszym biurem w Amsterdamie. Jest to dynamiczny rynek i oczekuję dalszego pogłębienia naszych relacji z Holandią poprzez utworzenie centrali płatnej telewizji dla naszych europejskich kanałów.

- Discovery utrzymuje duże centrum w Wielkiej Brytanii i odnowiło długoterminowo dzierżawę swojego głównego londyńskiego biura w zachodnim Londynie, w którym mieści się ponad 1000 osób - dodał nadawca w oświadczeniu.

Discovery utrzymuje brytyjskie licencje na swoje 16 kanałów w kraju i posiada udziały w UKTV, All3 Media Group i Play Sports Group.

Discovery dołącza do innych międzynarodowych nadawców, którzy przenoszą część swoich europejskich interesów z Londynu, w tym Turner Broadcasting System i NBC Universal. BBC prowadzi rozmowy z władzami irlandzkimi i holenderskimi, aby uzyskać licencje na nadawanie dla swoich międzynarodowych usług. WarnerMedia podobno rozmawia z niemieckimi władzami medialnymi. Także Sony Pictures Television będzie również musiało znaleźć nowy dom dla swoich europejskich kanałów.

Viacom International Media Networks uzyskał licencje w Holandii na swój pakiet kanałów skierowanych do widzów we Francji i Danii.

21st Century Fox zawsze posiadał licencje na National Geographic Channel i Nat Geo Wild w Hiszpanii, a także holenderskie wersje Fox i National Geographic Channel przeznaczone dla Flandrii, holenderskojęzycznej części Belgii. Viceland korzysta z holenderskiej licencji na swój holenderski i belgijski (holenderski) kanał.

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

Najnowszy moduł CAM CI+ 4K ECP z ofertą „nc+ telewizja...

199 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K Hollex UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI marki Hollex o długości 3,0m w wersji...

115 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...
reklama