reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Prezes zarządu EmiTel laureatem Wektorów 2018

dodano: 2019-01-14 10:48 | aktualizacja: 2019-01-14 11:40
autor: Anita Kaźmierska | źródło: EmiTel

Andrzej Kozłowski EmiTel Wektory Biznesu 2018 Wektory są przyznawane wybitnym osobistościom ze świata gospodarki, polityki, kultury i mediów. Statuetki trafiają do osób, które wyznaczają godne naśladowania kierunki działań w polskiej gospodarce oraz cenne innowacyjne rozwiązania. Nagroda Wektora jest przyznawana przez Pracodawców RP. Andrzej Kozłowski został wyróżniony za wdrażanie innowacyjnych rozwiązań Internetu Wszechrzeczy celem budowy polskich Smart Cities.

Wektory Biznesu 2018


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wektory są przyznawane od 2002 roku. W tym roku w gronie laureatów, prócz prezesa EmiTel znaleźli się m.in.: Wanda Buk - podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, Krzysztof Pawiński - prezes zarządu Grupy Maspex, Adam Rozwadowski - założyciel Centrum Medycznego Enel-Med. Nagrodę Superwektora 2018 otrzymał Zbigniew Jagiełło - prezes PKO Bank Polski.
 

Pomagamy włodarzom miast walczyć ze smogiem, mieszkańcom bezpieczniej przemieszczać się, a kierowcom sprawniej poruszać się po mieście. We współpracy z samorządami tworzymy cały ekosystem, łącząc rozwiązania i usługi różnych firm, stwarzając szansę na szybszy rozwój Inteligentnych Miast. Na otrzymane dzisiaj wyróżnienie zapracował cały zespół EmiTel. Traktuję je jako prolog do większego dzieła, które zamierzamy tworzyć w zakresie rozwiązań Smart Cities. Obiecuję też, że nadal będziemy utrzymywać nastawienie na niezawodność i innowacje. A jak powiedział Winston Churchill - nastawienie to mała rzecz, która robi wielką różnicę

- podsumował Andrzej Kozłowski, prezes zarządu EmiTel.

EmiTel jest pionierem wdrożeń rozwiązań w zakresie Internetu Rzeczy oraz Smart Cities w Polsce. Jako jedna z pierwszych firm rozpoczął realizację nowatorskich projektów we współpracy z samorządami. Co istotne EmiTel tworzy cały ekosystem, łącząc rozwiązania i usługi innych firm, stwarzając szansę na szybszy rozwój nowego segmentu biznesu, w ten sposób odpowiadając na szanse, jakie stwarza Gospodarka Innowacyjna 4.0. Budowana przez spółkę sieć transmisyjna na potrzeby IoT/SmartCity bazuje na technologii Long Range Radio, która pozwala wprowadzać rozwiązania IoT zanim powstanie w naszym kraju sieć 5G. W ramach udostępnionej przez EmiTel sieci samorządy mogą wdrażać pierwsze rozwiązania, które poprawią standard życia mieszkańców, na przykład pomogą w walce z problem zanieczyszczenia środowiska. Projekty realizowane przez EmiTel są otwarte dla wszystkich podmiotów zainteresowanych współpracą i tworzeniem oraz sprzedażą własnych usług na bazie transmisji w sieci działającej w systemie Long Range Radio. Pilotażowe projekty EmiTel realizuje w kliku polskich miastach, ostatnio nawiązał współpracę z władzami Wrocławia.
 

Aby tworzyć rozwiązania Inteligentnych Miast, niezbędne jest zapewnienie systemów komunikacyjnych, łączących czujniki i urządzenia monitorujące z systemami gromadzącymi dane w celu ich analizy oraz reakcji na zaistniałe zdarzenia. W tym miejscu zaczyna się rola firm, takich jak EmiTel, które potrafią dostarczyć odpowiednie rozwiązania. Nasza spółka już dzisiaj pretenduje do grona liderów w zakresie rozwoju rozwiązań inteligentnych miast

- powiedział Andrzej Kozłowski.

Więcej informacji o przyznanych nagrodach.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Famaval 125TRX biała

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval 125TRX - 125cm, do instalacji...

290 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X - odbiornik UHD 4K...

519 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

419 zł Więcej...
reklama